کد خبر: 684638 A

جهرمی در جمع خبرنگاران:

وزیر ارتباطات گفت: وزرات ارتباطات و فن‌آوری هم‌اکنون در مرز مهران و شلمچه در حال ارائه خدمات به زائران است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا،‌ محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران درباره ارائه خدمات اینترنت به زائران اربعین، گفت: بالون اینترنت هم اکنون در مدار است. در مهران پس از اینکه دو روز در مدار بود صاعقه با آن برخورد کرد و دچار مشکل شد اما بعد از ٢٤ ساعت بالون دیگری مستقر شد و الان هم در مرز مهران و هم شلمچه در حال ارائه خدمات است.

وی افزود: در مهران از خدمات نسل چهار استفاده می‌شود و شعاع زیادی را با سرعت ٣٠٠ مگابیت برثانیه پوشش می‌دهد. آنچه در شلمچه است نیز از وای فای استفاده می‌کند و سرعت آن ٥٤ مگابیت بر ثانیه است.

جهرمی ادامه داد: این بالون مهمترین چیزی که تامین می‌کند ارتباطات مورد نیاز برای عوامل عملیاتی و تجهیزات مستقر در منطقه است که در کنار آن به مردم نیز خدمات ارائه می کند.

وزیر ارتباطات همچنین درباره وضعیت بازار موبایل نیز تصریح کرد: در بحث تامین موبایل باید تسهیلات مورد توافق که بنابود تغییراتی در چارچوب واردات انجام شود، صورت پذیرد. کارگروه ریجستری این موضوع را تصویب کرد اما مصوبه در حوزه اجرا با توجه به تغییراتی که در وزارت صمت در حال رخ دادن است متوقف شده است.

وی گفت: در حوزه تجهیزات توقیفی نیز هنوز اشکال برطرف نشده و طبیعتا به بازار نیامده‌اند. هر زمان مصوبات اجرا شود این مشکلات نیز برطرف خواهد شد.

اینترنت پوشش مشکلات موبایل واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر