کد خبر: 674186 A

وزیر کشور آمریکا مدعی شد؛

وزیر کشور آمریکا مدعی شد در صورت نیاز نیروی دریایی آمریکا این توانایی را دارد که با محاصره روسیه مانع از دلالی نفت توسط مسکو در اروپا شود.

به گزارش ایلنا، به نقل از «واشنگتن اگزمینر»، «رایان زینک»، وزیر کشور آمریکا در نشستی در شهر پیتسبورگ گفت اگر لازم باشد نیروی دریایی آمریکا می‌تواند روسیه را محاصره کند تا توزیع نفت در خاورمیانه را تحت کنترل داشته باشد.

«زینک» گفت: آمریکا قادر است با کمک نیروی دریایی خود از باز بودن خطوط دریایی اطمینان کسب کند. آنها می‌توانند در صورت لزوم محاصره کنند تا از اینکه انرژی وارد بازار نمی‌شود مطمئن باشند.

وزیر کشور آمریکا گفت که معتقد است دلیل اصلی ورود روسیه به خاورمیانه، تجارت هیدروکربن است.

وی با اشاره به وابستگی روسیه به توانایی‌هایش در فروش انرژی گفت: روسیه تک بعدی است. من معتقدم تنها دلیل ورود روسیه به خاورمیانه این است که بتواند نقش دلال انرژی را در شرق اروپا و بخش جنوبی اروپا بازی کند.

«زینک» در پاسخ به سوالی درباره راه مقابله با ایران و روسیه گفت: دو راه برای این کار وجود دارد. اول گزینه نظامی است که من آن را ترجیح نمی‌دهم. گزینه دیگر اقتصادی است. گزینه اقتصادی برای ایران و روسیه کم و بیش، امتیازات خوبی در بر دارد و منجر به جایگزینی سوخت می‌شود.

وی گفت: ما می‌توانیم این کار را انجام دهیم چرا که آمریکا بزرگترین تولیدکننده نفت و گاز است.

«زینک» همچنین گفت: آمریکا توانایی دریایی لازم برای محاصره روسیه در صورت نیاز را دارد تا اطمینان حاصل کند که انرژی آنها وارد بازار نمی‌شود.

واشنگتن اگزمینر رایان زینک وزیر کشور آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر