کد خبر: 673428 A

امیری در گفت‌وگو با ایلنا:

معاون پارلمانی رییس‌جمهور تاکید کرد: فعلا وزرا سر جای خود هستند و در وزراتخانه‌هایشان محکم و مستحکم مشغول به انجام وظیفه هستند فعلا نمی‌‌توانم زمان معرفی وزرای پیشنهادی را اعلام کنم

حسینعلی امیری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درخصوص معرفی وزرای پیشنهادی دولت به مجلس ‌گفت: قانون اساسی به رییس‌جمهور اجازه می‌دهد تا سه ماه وزارتخانه‌های دولت را با سرپرست معرفی کند. بر این اساس، در موعد قانونی یعنی تا قبل از انقضای این سه ماه وزرای پیشنهادی معرفی خواهند شد. 

وی در واکنش به این سوال که سخنگوی هیات رییسه مجلس گفته است که وزرای پیشنهادی کار و اقتصاد طی هفته جاری معرفی می‌شوند، اظهار داشت: من نمی‌‌توانم زمان معرفی وزرای پیشنهادی را تعیین و اعلام کنم. 

معاون پارلمانی درخصوص گمانه‌زنی‌های انجام مبنی بر جابجایی وزرا تصریح کرد: فعلا وزرا سر جای خود هستند و در وزراتخانه‌هایشان محکم و مستحکم مشغول به انجام وظیفه هستند ولی در ابتدای کار دولت، همه اعضای دولت به رییس‌جمهور اعلام کردند در هر مقطعی و در هر شرایطی اگر ایشان تصمیمی در مورد اعضای دولت بگیرند، در راستای مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران عمل خواهند کرد. 

حسینعلی امیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر