کد خبر: 664802 A

از سوی محمدرضا عارف؛

اولین جلسه شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در دور سوم شامگاه روز گذشته با حضور اعضای حقیقی و حقوقی این شورا برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در ابتدای این جلسه محمدرضا عارف با قدردانی از اعضا به جهت پذیرش عضویت در شورای عالی از حجت‌‌الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی به خاطر حمایت‌‌هایش تشکر کرد و با ارائه گزارشی از فعالیت‌های دور دوم شورا، گفت: بعد از انتخابات ریاست‌‌‌جمهوری و شوراهای سال ۹۶ کارگروهی برای ارزیابی عملکرد شورای عالی تشکیل و فرم‌‌‌های ارزیابی برای حدود ۶۰ نفر از نخبگان و منتقدین شورای عالی ارسال شد که اکثریت به تداوم فعالیت شورا تاکید داشتند. البته درخصوص سازوکار فعالیت و تعداد اعضای حقوقی و حقیقی نقطه نظراتی را مطرح کردند.

وی در ادامه به ماموریت‌‌‌های اصلی شورای عالی اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از راهبردهای اصلی شورای عالی باید انسجام بخشی و تقویت وحدت و همدلی در خانواده اصلاحات باشد. باید از هرگونه عملی که وحدت و همبستگی جریان اصلاحات را زیر سوال ببرد پرهیز کرد.

عارف بر ضرورت تعامل و همکاری و همفکری شورای عالی با سایر تشکل‌‌‌ها و گروه‌‌های سیاسی تاکید و با اشاره به لزوم انسجام‌‌بخشی شورای استان‌ها تصریح کرد:در جریان اصلاحات ضرورت یک نهاد بالادستی برای شورای عالی احساس می‌‌‌شود و پیشنهادهای مختلفی در این خصوص مطرح شده است که امیدوارم در آینده این مرجع بالادستی تشکیل شود.

وی تقویت احزاب و همگرایی بین تشکل‌های اصلاح‌‌طلب را ضروری برشمرد و خاطرنشان کرد: باید بین شورای عالی اصلاح‌‌طلبان تعامل و همکاری هرچه بیشتر با دولت، فراکسیون امید، شورای اسلامی شهر به‌ویژه در کلانشهرها صورت  بگیرد.

رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه باید برنامه‌ریزی جدی برای حضور در رویدادهای مهم سیاسی از جمله انتخابات از سوی شورای عالی اصلاح‌‌‌طلبان صورت بگیرد، ابراز داشت: پیگیری مطالبات مردم و ارزیابی چگونگی تحقق وعده‌های داده شده به مردم یکی از وظایف مهم شورای عالی اصلاح‌ّ‌‌‌طلبان است و در دور جدید فعالیت شورا باید بیش از گذشته در نظارت بر عملکرد نهادهای برآمده از شورای عالی برای سنجش میزان تحقق وعده‌‌های داده شده جدی باشیم.

محمدرضا عارف شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر