کد خبر: 645898 A

تایمز آو اسرائیل خبر داد؛

ویدئویی را از یک کنفرانس با حضور نخست وزیر رژیم صهیونیستی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که در آن نتانیاهو از نقش خود در متقاعد کردن ترامپ برای خروج از برجام صحبت می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری «هیل»، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی اذعان کرده مسئول تصمیم ترامپ برای خروج از توافق هسته‌ای بوده است.

«تایمز آو اسرائیل» ویدئویی را از یک کنفرانس با حضور نخست وزیر رژیم صهیونیستی منتشر کرده که در آن نتانیاهو با اعضای حزب سیاسی «لیکود» درباره توافق هسته‌ای صحبت می‌کند. 

وی در این نشست می‌گوید: «ما رییس‌جمهور آمریکا را برای خروج از توافق هسته‌ای متقاعد کردیم. من باید تمام قد علیه همه دنیا می‌ایستادم تا از توافق خارج شوند. ما این مقوله را رها نکردیم.» 

«نتانیاهو» جزئیات نحوه متقاعد کردن رییس‌جمهور آمریکا را نگفته است. او بارها علیه توافق هسته‌ای موضع‌گیری کرده است. اسرائیل چند روز قبل از اعلام رسمی خروج آمریکا از توافق هسته‌ای توسط ترامپ گفته بود اسرائیل اسنادی دال بر فریب‌کاری ایران در مورد برنامه هسته‌ای خود دارد. 

«ترامپ» در نطق اطلاعیه خروج آمریکا از توافق هسته‌ای به این اسناد اشاره کرد اما نگفت اسرائیل چه نقشی در تصمیم آنها برای خروج از برجام داشته است.

بنیامین نتانیاهو تایمز آو اسرائیل پایگاه خبری هیل خروج آمریکا از توافق هسته ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر