کد خبر: 639883 A

با صدور بیانیه‌ای؛

سفارت ایران در پاریس، با صدور بیانیه‌ای به انتشار گفت‌وگویی از سفیر ایران در فرانسه در فضای مجازی واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا، متن کامل بیانیه روابط عمومی سفارت ایران در پاریس به شرح ذیل است:

۱- مصاحبه مذکور به همراه چند مصاحبه دیگر با رسانه‌‌‌‌‌‌‌‌های فرانسوی در مقطع بعد از خروج آمریکا از برجام و در راستای تعدیل فضای رسانه‌‌‌ای یکطرفه آن مقطع صورت گرفت که تبیین مواضع حقه کشورمان در آن فضای سنگین موثر واقع شد. 

۲- کلیپ مذکور با دستچین، دستکاری، حذف و جابجا کردن برخی عبارات و در راستای نگاه لائیک و خصومت تهیه‌‌‌‌کننده کلیپ با شروع مصاحبه توسط سفیر محترم با بسم الله الرحمن الرحیم تهیه شده است. 

۳- ملاک قضاوت در مورد اشراف و سواد مصاحبه‌‌‌‌‌شونده به طور منطقی مطالعه اصل مصاحبه است نه یک کلیپ حاشیه‌‌‌ای که با توجه به نگاه تهیه‌‌‌‌کننده به مقوله لائیسیته و مخالفت وی با مظاهر دین منتشر شده و متاسفانه برخی دوستان بدون توجه به اهداف و شیوه مذکور آن را بازنشر داده‌‌‌اند.  

۴- گفتنی است برنامه فکاهی مذکور بدون توجه به موقعیت افراد با پرداختن به سوژه‌‌‌های مختلف تهیه می‌‌‌‌شود و این برنامه کمتر در فضای رسانه‌‌‌ای فرانسه جدی گرفته می‌‌‌شود. 

۵- در مورد میزان تسلط جناب آقای دلفی به زبان فرانسه بدون اینکه قصد مبالغه در میان باشد توجه همکاران عزیز را به بیش از ۳۰ مورد مصاحبه‌‌‌های ایشان با رسانه‌‌‌های فرانسوی و همچنین سخنرانی‌‌‌‌هایی که در محافل علمی و سیاسی که به زبان فرانسه ایراد و اکثرا نیز در این گروه نیز منتشر شده‌‌اند، جلب می‌‌کند.

همچنین برای روشن‌تر شدن موضوع، لینک اصل مصاحبه سفیر محترم با رادیو اروپا یک نیز تقدیم می‌شود. 

روابط ایران و فرانسه ایران و فرانسه ابوالقاسم دلفی رابطه ایران و فرانسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر