کد خبر: 639398 A

شب گذشته رییس جمهور آمریکا در توییتر خود از تماس تلفنی اش با سران عربستان و درخواست برای کاهش قیمت نفت با افزایش تولید خبر داد. سعودی ها در واکنش به این توییت بیانیه ای صادر کرده و تماس تلفنی را تایید کردند؛ با این حال هیچ اشاره ای به سقف افزایش تولید نشده است.

 روز گذشته «دونالد ترامپ» در توییتر خود مدعی شد که از «ملک سلمان» پادشاه عربستان تضمین‌های لازم برای افزایش تولید نفت را تا ۲ میلیون بشکه در روز در ازای حذف نفت ایران و ونزوئلا از بازار دریافت کرده و عربستان هم تایید کرده، منتها هیچ اشاره‌ای به میزان تولید نکرده است. 

 رییس جمهور آمریکا در توییتر خود از تماس تلفنی با ملک سلمان پادشاه عربستان خبر داده و گفته بود: «با ملک سلمان پادشاه عربستان گفت‌وگو کردم و به او توضیح دادم که به دلیل آشفتگی و عدم کارکرد درست ایران و ونزوئلا، من از عربستان می‌خواهم که تولید نفتشان را شاید تا ۲ میلیون بشکه در روز بالا ببرند تا تفاوتی ایجاد شود.. قیمت ها بسیار بالاست! او هم پذیرفت.»

Untitled

ساعاتی بعد از این توییت آژانس خبری دولتی عربستان این تماس تلفنی را تایید کرده ولی اشاره ای به جزییات آن نکرد.

در بیانیه دولت عربستان که در «العربیه» منتشر شده گفته شده: «در این تماس تلفنی، سران دو کشور بر نیاز به اقداماتی برای حفظ تعادل بازار نفت و رشد اقتصاد جهانی گفت‌وگو کردند. همچنین درک مشترکی در مورد اینکه کشورهای تولید کننده نفت باید هرگونه کسری تولید نفت را جبران کنند وجود داشت.»

 

توییتر دونالد ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر