کد خبر: 625184 A

ادعای رونامه بریتانیایی «ایندیپندنت»؛

شهروند ایرانی-بریتانیایی که به جرم جاسوسی در ایران زندانی است گفته که قرار است بار دیگر تفهیم اتهام شده و برای او حکم صادر شود.

به گزارش ایلنا به نقل از ایندیپندنت، ریچارد رتکلیف همسر نازنین زاغری در بیانیه‌ای گفته که اواخر روز جمعه ۱۸ می به نازنین برای حضور در دادگاه در روز شنبه اطلاع داده شد و گفته که در این دادگاه قرار است او با اتهامات جدیدی روبرو شود.

بر اساس این گزارش، نازنین زاغری شهروند ایرانی-بریتانیایی که به جرم جاسوسی در ایران زندانی است در جلسه دادگاه دیگری حاضر شده و قاضی به او  گفته که قرار است بار دیگر تفهیم اتهام  شده و بار دیگر برای او حکم صادر شود. جرم او تبلیغ علیه نظام است. 

این روزنامه بریتانیایی نوشت: شواهدی که علیه او روز شنبه ارائه شده است همان اطلاعاتی بوده که در سال ۲۰۱۶ علیه او مطرح شده و او به همان دلایل به زندان محکوم شده است. 

همسر نازنین زاغری مدعی شد: قاضی بخش‌هایی از پرونده نازنین را به خودش نشان داده و در همان نگاه سطحی  فهمیده که او بار دیگر به همان دلایل قبلی مورد بازجویی قرار گرفته است. 

وی مدعی شده قاضی به نازنین زاغری گفته که احتمالا تفهیم اتهام و محکومیت جدیدی علیه او صادر خواهد شد.

همسر زاغری مدعی شده نازنین قبلا از سفارت بریتانیا خواسته بود که بیانیه‌ای در این باره بنویسد که این بیانیه هرگز نوشته نشد.

نازنین زاغری ایندیپندنت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر