کد خبر: 622335 A

در جلسه ستاد تنظیم بازار مطرح شد:

جلسه ستاد تنظیم بازار عصر امروز (یکشنبه) و در آستانه حلول ماه مبارک رمضان به ریاست معاون اول رییس‌جمهور برگزار شد.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری در این جلسه بر لزوم مدیریت جدی و دقیق عرضه کالاهای مورد نیاز مردم در ایام ماه مبارک رمضان تاکید کرد و گفت: با توجه به شرایط ویژه ماه مبارک رمضان و برنامه های خاصی که مردم در ماه ضیافت الهی دارند، لازم است اقلام و کالاها با قیمت و کیفیت مناسب در اختیار عموم باشد.

وی با قدردانی از اعضاء ستاد تنظیم بازار بخاطر مدیریت مناسب قیمت کالاها در ایام پایانی سال ۹۶ و ایام نوروز، از اعضای ستاد خواست با برنامه‌‌‌‌‌‌ریزی دقیق، شرایطی فراهم کنند تا مردم در ماه مبارک رمضان نیز دغدغه‌‌‌‌‌‌‌‌ای برای تامین مایحتاج خود نداشته باند.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه برخورداری از ذخایر مطمئن کالاهای اساسی همواره یکی از اولویت‌‌‌‌های دولت بوده است، از وزرای جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان برنامه و بودجه خواست جلسه‌‌‌ای در این خصوص برگزار کنند و ضمن بررسی آخرین وضعیت ذخایر کالاهای اساسی، تدابیر لازم را برای داشتن ذخایر اطمینان‌بخش بیاندیشند.

در این جلسه که وزرای صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، امور اقتصاد و دارایی، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، رییس اتاق اصناف تهران و رییس سازمان تعزیرات حکومتی نیز حضور داشتند، دبیر ستاد تنظیم بازار گزارشی از برنامه‌‌‌ریزی‌‌‌های انجام شده برای مدیریت بازار و قیمت کالاها در ایام ماه مبارک رمضان ارائه کرد.

در این نشست همچنین نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارشی از برنامه توزیع سبد کالا به اقشار کم‌درآمد و تحت پوشش نهادهای حمایتی ارائه کرد و از اجرای طرح ضیافت رمضان و توزیع کالاهای اساسی پانزده درصد ارزانتر از قیمت بازار در فروشگاه‌های زنجیره ای و برپایی نمایشگاه‌‌‌های عرضه مستقیم کالا در ماه مبارک رمضان خبر داد.

اسحاق جهانگیری ستاد تنظیم بازار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر