خبرگزاری کار ایران

جهانگیری در کرمانشاه:

اگر با مساله آب به‌خوبی برخورد نکنیم، آینده ایران به خطر می‌افتد

اگر با مساله آب به‌خوبی برخورد نکنیم، آینده ایران به خطر می‌افتد
کد خبر : ۵۱۵۴۴۵

معاون اول رییس‌جمهور تاکید کرد: اگر با مساله آب به‌خوبی برخورد نکنیم، آینده ایران به خطر می‌افتد. هر ایرانی دلسوز باید به این مسئله توجه کند. و نسبت به آینده توجه داشته باشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، اسحاق جهانگیری در جریان سفر به استان کرمانشاه در جمع مسئولان این استان اعلام کرد: وزارت نیرو یکی از موفق‌ترین وزارتخانه‌ها در دولت یازدهم بوده و بنده این مسئله را موضع مسئولیتم در ستاد اقتصاد مقاومتی هم عرض می‌کنم که هم شخص وزیر و هممعاونان و مدیرانشان با جدیت کار را دنبال می‌کنند. باید از همین مدیری که در این بخش در کرمانشاه فعالیت می‌کند که فرزند شهید بوده و با دلسوزی کار می‌کند نیز تشکر کنیم.

او گفت: اگر با مساله آب به‌خوبی برخورد نکنیم، آینده ایران به خطر می‌افتد. هر ایرانی دلسوز باید به این مسئله توجه کند. و نسبت به آینده توجه داشته باشد.

معاون اول رییس‌جمهور همچنین با تاکید بر این‌که استان کرمانشاه ظرفیت خوبی در کشاورزی دارد، گفت: ‌ امروز ۲ سد افتتاح شد که یکی در شهرستان سنقر کلیایی بود که باید به مردم و مسئولان این منطقه سلام عرض کنم و حتماً به مشکلاتشان توجه خواهد شد و امیدوارم این سد بتواند در توسعه این شهرستان و دیگر شهرستان‌هایی که می‌توانند از این حوزه آبی استفاده کنند، موثر باشد.

او یادآور شد: سد دیگری نیز در شهرستان دالاهو افتتاح شد که این شهرستان نیز مردم صمیمی و خوبی دارد که وابسته به نظام هستند، و امیدوارم مردم بتوانند از این امکانات استفاده کنند.

جهانگیری افتتاح طرح‌های روستایی را ازجمله دیگر اقدامات مهم در این سفر دانست و گفت: آقای چیت‌چیان چندی پیش در گزارشی گفتند که ۶ هزار روستا با تانکر آبرسانی می‌شود که امسال ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه برای آبرسانی روستایی تخصیص یافت.

او یادآور شد: تعداد ۲۹۸۰ روستا در سال ۹۵ آبرسانی شد که این میزان به اندازه ۱۰ سال قبل از آن بود. وقتی باوجود کمبود منابع عزمی جزم می‌شود، شاهد این اتفاقات خواهیم بود و امیدوارم امسال نیز این روند ادامه یابد؛ زیرا این‌که مردم در روستا‌ها آب آشامیدنی نداشته باشند، راه آسفالت نداشته باشند و برق نداشته باشند، درست نیست و در دولت یازدهم اقدامات خوبی در این مسیر انجام شد و همچنین در این دولت تصمیم گرفتیم که هیچ روستایی مشکل گازرسانی نداشته باشد که این مهم به انجام رسید.

معاون اول رییس‌جمهور اعلام کرد: همچنین مقرر کردیم که یک و نیم میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی برداشت کنیم که البته تصویب آن در مجلس زمان برد اما بالاخره تصویب شد و این مبلغ یک و نیم میلیارد دلار معادل ۵ هزار میلیارد تومان برای اعطای وام روستایی اشتغال اختصاص یافت. این مبلغ باید در سال جاری بتواند در اشتغال روستاییان نقش تعیین‌کننده داشته باشد.

او اضافه کرد: همچنین اینجا لازم است از همه کسانی که نسبت به سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال در روستا‌ها و مناطق مرزی علاقمند هستند، درخواست کنیم که طرح‌های خود را آماده کنند که بتوانیم از این محل خدمت جدیدی انجام دهیم.

جهانگیری در پایان بار دیگر از مسئولان استان کرمانشاه تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز