خبرگزاری کار ایران

تکذیب برخی ادعا‌ها در مورد اشتغال زندانیان بوکان از سوی قوه قضائیه

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۰۷۸۵

مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد: اخیرا ادعاهایی در مورد اشتغال زندانیان رای باز زندان شهرستان بوکان مطرح شده است که صحت ندارد.

به گزارش ایلنا، مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد: اخیرا مطلبی در خصوص شرایط کاری زندانیان رای باز زندان شهرستان بوکان در استان آذربایجان غربی در فضای مجازی منتشر شده است. 

در رابطه با ادعای کذب مطرح‌شده چند نکته حائز اهمیت است: رأی باز، ظرفیتی است که به محکوم این فرصت را می‌دهد تا در شرایطی خاص، از حبس تمام مدت در طول روز معاف شود و با فعالیت در محدوده‌ای ویژه و تعریف شده به همراه کسب درآمد، دوران محکومیتش را سپری کند.

اشتغال زندانیان در امور مربوط به زندان به صورت داوطلبانه انجام می‌شود. 

اغلب زندانیانی که در زندان مشغول به کار می‌شوند، بدهکاران مالی هستند که شاکی خصوصی دارند و دستمزد مددجویان از طریق بنیاد تعاون زندانیان به حساب شکات خصوصی، طلبکاران و بخشی از آن به حساب خانواده زندانیان واریز می‌شود.

لازم به ذکر است در راستای توسعه اشتغال مولد و پایدار در زندان‌های استان آذربایجان غربی برای توانمندسازی زندانیان با مشارکت بخش خصوصی و بنیاد تعاون زندان‌های استان در سال ۱۴۰۲ برای حدود ۳۰۰۰ نفر زندانی این استان اشتغال ایجاد شده است که از این تعداد حدود هزار و ۷۰۰ مددجو به صورت رای باز به ۱۱۰ مرکز کارگاهی، تولیدی و صنعتی اعزام می‌شوند.

 سال گذشته حدود سی و سه میلیارد و پانصد میلیون تومان از سوی بنیاد تعاون زندانیان و واحد‌ها تولیدی و صنعتی حقوق و دستمزد پرداخت شده است.

 

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز