خبرگزاری کار ایران

آخرین جزئیات حمله به ساختمان کنسولی ایران در سوریه/ سفیر ایران سالم است/ حضور فیصل مقداد در سفارت کشورمان

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۴۲۵۶

لحظاتی پیش فیصل المقداد، وزیر خارجه سوریه به همراه استاندار دمشق در سفارت ایران و ساختمان مجاور آن که هدف حمله رژیم صهیونیستی قرار گرفته حضور یافتند.

به گزارش ایلنا، در پی اعلام رسانه‌های محلی سوریه جنگنده های رژیم صهیونیستی لحظاتی پیش ساختمان کنسولی ایران در دمشق را هدف قرار دادند.

اولین تصاویر منتشر شده حاکی از میزان خسارت بالای وارد شده به ساختمان کنسولی سفارت جمهوری اسلامی در سوریه پس از حمله هوایی رژیم صهیونیستی است.

ساختمان مذکور متعلق به سفارت جمهوری اسلامی ایران بوده و دارای پرچم بوده است.

از اتاق کارم شاهد جنایت رژیم صهیونیستی بودم 

پاسخ قاطع می‌دهیم

 

حسین اکبری سفیر ایران در سوریه با اشاره به حمله عصر امروز به ساختمان کنسولی ایران گفت: این جنایتی بود که رژیم صهیونیستی مرتکب شد و ساختمان کنسولگری ایران را هدف قرار داد این ساختمان در کنار سفارت ایران قرار داشت و چسبیده به سفارت ایران بود و با جنگنده های F35 این کار را انجام داد که از جولان اشغالی این جنگنده‌ها با ۶ موشک ساختمان را هدف قرار داد.

وی با بیان اینکه من در محل کارم در سفارت بودم، گفت: از اتاقم  شاهد این جنایت و آسیب به ساختمان کنسولگری بودم، شیشه و پنجره های سفارت هم آسیب دید.

سفیر ایران در سوریه گفت: رژیم  صهیونیستی اولین باری نیست که این جنایت ها را مرتکب می شود جنایت های زیادی علیه دیپلمات‌ها انجام داده که بر خلاف قوانین بین المللی است که ساختمان سفارتخانه‌ها و مراکز دیپلماتیک را هدف قرار می‌دهد.

اکبری خاطرنشان کرد: بعد از این همه جنایتی که در ۶ ماه گذشته ضد مردم غزه و سوریه  مرتکب شد امروز هم این جنایت را کرد و علیه شماری از همکاران و کارمندان سفارت و مستشاران نظامی که در این ساختمان حضور داشتند این جنایت را انجام داد که شماری از آنها به شهادت رسیدند و اسامی آنها را بعدا اعلام می کنیم رژیم صهیونیستی برخلاف قوانین بین المللی عمل می کند که پاسخ قاطع ما را در پی خواهد داشت. 

وی با بیان اینکه تاکنون آواربرداری کامل انجام نشده ایت، گفت: بین ۵ تا ۷ نفر به شهادت رسیدند و آمار دقیق بعدا منتشر خواهد شد. دو نفر از نیروهای پلیس نیز به شهادت رسیدند. ما فعلا نمی‌توانیم اسامی را اعلام کنیم.

طبق اخبار غیررسمی در طبقه اول این ساختمان مقر سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران است و طبق مشاهدات به ساختمان اصلی سفارت آسیبی نرسیده است اما این ساختمان تخریب شده است.

با توجه به اینکه امروز به دلیل سالروز شهادت امام علی (ع) روز تعطیل است در چنین روزهایی احتمالا کارکنان در کنسولگری حاضر نیستند یا تعداد اندکی از افراد آنجا بوده‌اند اما در عین حال برخی منابع از شهادت شش نفر در حمله رژیم صهیونیستی به نزدیکی سفارت ایران در دمشق خبر داده‌اند. 

برخی رسانه‌ها با اعلام اینکه منزل سفیر در طبقه چهارم است خبر از اصابت سفیر ایران دادند اما بر اساس اعلام منابع رسمی حسین اکبری سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق و خانواده وی در اثر این حمله آسیبی ندیده‌اند و  هرگونه خبری در مورد اصابت سفیر در این حمله تکذیب می‌شود.

اکبری هم اکنون در مقر سفارت حضور دارد.

لحظاتی پیش فیصل المقداد، وزیر خارجه سوریه به همراه استاندار دمشق در سفارت ایران و ساختمان مجاور آن که هدف حمله رژیم صهیونیستی قرار گرفته حضور یافتند.

فیصل مقداد از محل سفارت ایران در سوریه با وزیر امور خارجه کشورمان به صورت تلفنی گفتگو و این حمله را محکوم کرد.

این‌ ساختمان در محله مزه در دمشق قرار داد.

خبرنگار سانا تصریح کرد که تجاوز رژیم اشغالگر اسرائیلی علاوه بر خسارات وارده به ساختمان‌های مجاور، باعث تخریب ساختمان شده است.

بر اساس این گزارش، پدافندهای هوایی این کشور با اهداف متخاصم در اطراف دمشق مقابله کردند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز