خبرگزاری کار ایران

امیرعبداللهیان در دیدار فیدان مطرح کرد؛

اعلام آمادگی ایران برای ازسرگیری همکاری‌های ریلی مسافری و باری با ترکیه

asdasd
کد خبر : ۱۴۵۶۴۱۵

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حاشیه اجلاس فوق‌العاده وزیران امور خارجه کشورهای سازمان همکاری اسلامی در جده، با وزیر امور خارجه ترکیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان با ابراز خرسندی از دیدار مجدد با همتای خود و استمرار مشورت‌های مستمر، به سفر موفقیت‌آمیز اخیر رئیس جمهوری اسلامی ایران به آنکارا و برگزاری هشتمین نشست شورای‌ عالی دو کشور اشاره کرد و اهمیت اجرای توافقات حاصله در این نشست را مورد تاکید قرار داد.

وی مسئولیت مهم وزراتخانه‌های امور خارجه دو کشور در اجرای توافقات حاصله در جریان سفر رئیس‌جمهور به آنکارا را خاطرنشان کرد.

وزیر امور خارجه در ادامه بر لزوم فعال‌تر کردن کمیته‌های مشترک همکاری دو کشور در زمینه‌های مختلف تاکید کرد.

امیرعبداللهیان، اهمیت روان‌سازی سفر کامیون‌ها برای تسهیل و تقویت همکاری‌های تجاری دو کشور را نیز یادآور شد و آمادگی ایران برای ازسرگیری همکاری‌های ریلی مسافری و باری با ترکیه را اعلام داشت.

وی با توجه به نگاه مشترک دو کشور در مبارزه با تروریسم، تداوم و تقویت همکاری‌ها در این زمینه را مهم دانست.

وزیر امور خارجه، با ابراز نگرانی عمیق نسبت به وضعیت فلسطین و نوار غزه، دیدگاه‌های ایران در این خصوص را تشریح کرد.

هاکان فیدان، وزیر امور خارجه ترکیه نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، سفر موفقیت‌آمیز رئیس جمهوری ایران به ترکیه را حائزاهمیت دانست و از نتایج آن ابراز خرسندی کرد.

وی برگزاری انتخابات مجلس و خبرگان رهبری در ایران را تبریک گفت و با اشاره به روابط عمیق و دوستانه دو کشور، توسعه روابط با ایران در همه زمینه‌ها را از اولویت‌های مهم ترکیه دانست.

وزیر امور خارجه ترکیه، همچنین در چارچوب عزم دو کشور برای توسعه روابط در زمینه‌های اقتصادی و تجاری، اهمیت از سرگیری همکاری‌های حمل و نقل ریلی و نیز تسهیل روابط مردمی میان دو کشور همگام با دیگر ابعاد روابط مشترک را مورد تاکید قرار داد.

فیدان همچنین از تقویت همکاری‌های دو کشور در مجامع ببن‌المللی استقبال کرد.

دو وزیر همچنین درخصوص وضعیت فلسطین و راه‌های پایان بخشیدن به جنگ ظالمانه رژیم صهیونیستی علیه ساکنان‌ مظلوم نوار غزه تبادل‌نظر کردند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز