خبرگزاری کار ایران

وزیر امور خارجه:

صفحه جدیدی در روابط تهران و باکو باز شده است

asdasd
کد خبر : ۱۴۴۹۶۶۹

وزیر امور خارجه در دیدار همتای خود از جمهوری آذربایجان تاکید کرد: خوشبختانه صفحه جدیدی در روابط دو کشور باز شده که برای دو ملت امیدبخش است و فرصت‌های زیادی پیش‌روی دو کشور برای همکاری‌های مفید متقابل وجود دارد.

به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حاشیه اجلاس فوق‌العاده وزرای امور خارجه کشورهای سازمان همکاری اسلامی در جده، با جیحون بایرامف، وزیر خارجه جمهوری آذربایجان دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان با ابراز خرسندی از دیدار با همتای آذربایجانی اظهار داشت: جمهوری آذربایجان در سیاست همسایگی ایران از جایگاه مهمی برخوردار است و دو ملت فراتر از پیوندهای همسایگی و تاریخی، دارای پیوندهای خویشاوندی هستند.

وی با تبریک مجدد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سراسر سرزمین‌های جمهوری آذربایجان، از روند توسعه روابط دوجانبه ابراز رضایت کرد.

وزیر امور خارجه ادامه داد: خوشبختانه صفحه جدیدی در روابط دو کشور باز شده که برای دو ملت امیدبخش است و فرصت‌های زیادی پیش‌روی دو کشور برای همکاری‌های مفید متقابل وجود دارد.

امیرعبداللهیان با تاکید بر سیاست ایران برای توسعه روابط با جمهوری آذربایجان در تمام زمینه‌ها، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی اجلاس آتی کمیسیون مشترک دو کشور در تهران را در تاریخ مورد توافق اعلام داشت.

وی اظهار خرسندی کرد که در چارچوب توافق دو رئیس‌جمهور، همکاری‌ها در زمینه‌های مورد توافق به خوبی پیش می‌رود.

وزیر امور خارجه بر اهمیت تلاش و اقدام مشترک برای فعال‌تر کردن ساختارهای چندجانبه منطقه‌ای در مسیر منافع مشترک کشورهای منطقه تاکید کرد.

جیحون بایرامف، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، مشورت‌های مستمر دوجانبه با همتای ایرانی را مفید و سازنده توصیف کرد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از تبریک رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص انتخابات ریاست جمهوری کشورش تصریح کرد: سیاست کشورش داشتن روابط ممتاز با همسایگان است و در این میان ایران از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و آذربایجان مصمم به توسعه روابط با ایران است.

وزیر امور خارجه جمهوری آذریجان با اشاره به پیشرفت اجرای برخی پروژه‌های مشترک، اظهار امیدواری کرد این پروژه‌ها در چارچوب زمانبندی انجام شده در سریع‌ترین زمان ممکن اجرا و افتتاح شوند.

بایرامف با اشاره به اهمیت همکاری‌های حمل و نقلی و ترانزیتی دو کشور، بر آمادگی آذربایجان برای تقویت همکاری‌ها در کریدور ترانزیتی شمال جنوب تاکید کرد.

وی با اظهار خرسندی از روند کار کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور و تاکید بر نقش آن در توسعه روابط دوجانبه، اظهار امیدواری کرد که اجلاس آتی با موفقیت در تهران برگزار شود.

طرفین در خصوص موضوعات مختلف دوجانبه، منطقه‌ای و مسئله فلسطین گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز