خبرگزاری کار ایران

| 05:46   
کد خبر : ۱۳۹۸۱۵۸
کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با ایلنا:

افزودن برخی الحاق‌ها و حذف مصوبات در گزارش نهایی برنامه هفتم در شأن کمیسیون تلفیق نیست/ هیات رئیسه چاره‌اندیشی کند

عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه گفت: اینکه هیات رئیسه کمیسیون تلفیق بخواهد بدون اطلاع اعضاء در مصوبات دست ببرد و تغییرات ایجاد کند یا مصوبه‌ای را حذف کند و یا متنی به گزارش نهایی اضافه کند؛ هرکدام از این اقدامات اتفاقی نادرست و اشتباه است.

افزودن برخی الحاق‌ها و حذف مصوبات در گزارش نهایی برنامه هفتم در شأن کمیسیون تلفیق نیست/ هیات رئیسه چاره‌اندیشی کند

جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در پاسخ به سوالی درخصوص انتشار خبر نامه‌ جمعی از نمایندگان به رئیس مجلس با موضوع اعمال برخی تغییرات و افزودن متون به مصوبات کمیسیون تلفیق در گزارش به صحن نسبت به مصوبات این کمیسیون، گفت: در رابطه با مصوبات کمیسیون تلفیق وقتی کمیسیون‌های تخصصی مختلف به متن نهایی نگاه کردند، یک سری الحاقی‌ها آمده که اصلا مصوب کمیسیون تلفیق نیست و خب این‌ها مورد اعتراض است. همچنین یک سری مصوبات است که کمیسیون تصویب کرده است و آقایان یک طرفه حذف کرده‌اند که این در شأن تلفیق نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: کمیسیون تلفیق امین کمیسیون‌های تخصصی است که اعضای آن نماینده هر کمیسیون هستند و نظرات کمیسیون را در اینجا مطرح می‌کنند، در نتیجه هرچه در کمیسیون تلفیق مصوب می‌شود، همان موارد باید در گزارش نهایی ثبت و به صحن علنی ارائه شود.

وی افزود: اینکه هیات رئیسه بخواهد بدون اطلاع اعضاء در مصوبات دست ببرد و تغییرات ایجاد کند یا مصوبه‌ای را حذف کند و یا متنی به گزارش نهایی اضافه کند؛ هرکدام از این اقدامات اتفاقی نادرست و اشتباه است.

نماینده مردم رشت در مجلس همچنین عنوان کرد: حتی آقایان یک رأی‌گیری کردند که هیات رئیسه انشاء برخی از جملات را اصلاح کنند، کمیسیون تلفیق به این هم رأی نداد و این به معنای آن است که شما اجازه ندارید حتی یک واو از مصوبات را جا به جا کنید.

وی گفت: با چنین شرایطی شاهد آن هستیم که تغییراتی انجام گرفته و یک مواردی اضافه شده است که این‌ها مشکل‌ساز است و هیات رئیسه مجلس باید در این زمینه چاره‌اندیشی کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز