خبرگزاری کار ایران

| 02:58   
کد خبر : ۱۳۹۷۱۱۵
در تماس تلفنی با ژنرال ذاکر حسن‌اف؛

سرلشکر باقری اعزام نیروی نظامی به مرز جمهوری آذربایجان را رد کرد

عصر امروز وزیر دفاع جمهوری آذربایجان در تماس تلفنی با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت‌وگو کرد.

سرلشکر باقری اعزام نیروی نظامی به مرز جمهوری آذربایجان را رد کرد

به گزارش ایلنا، در این گفت‌وگو، ژنرال ذاکر حسن‌اف، وزیر دفاع جمهوری آذربایجان ضمن تشکر از رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به دلیل اعزام هیات و برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های نظامی، برگزاری رزمایش‌های مشترک بین نیروهای مسلح دو کشور را پیشنهاد و اعلام کرد: جمهوری آذربایجان بر حق حاکمیت کشورها طبق اصول بین‌الملل پایبند بوده و هیچگونه چشم‌داشتی به خاک همسایگان ندارد.

سردار سرلشکر محمد باقری نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با قدردانی از میزبانی خوب جمهوری آذربایجان از هیات اعزامی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، خبر منتشر شده در برخی رسانه‌ها مبنی بر اعزام و تقویت نیروهای نظامی در مرز آذربایجان را رد و اظهار کرد خوشبختانه امنیت خوبی در مرزهای مشترک دو کشور برقرار است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید مجدد بر سیاست نظام جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تعلق منطقه قره باغ به خاک جمهوری آذربایجان، آمادگی جمهوری اسلامی را برای هرگونه مساعدت در حل و فصل مناقشه این منطقه اعلام کرد.

طرفین همچنین در این گفت‌وگو مخالفت خود را با حضور و مداخله کشورهای بیگانه در امور منطقه اعلام کردند.

در پایان این گفت‌وگوی تلفنی وزیر دفاع جمهوری آذربایجان مجدداً از باقری برای سفر به جمهوری آذربایجان دعوت به عمل آورد.

سفر اخیر هیات نظامی جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی رئیس اداره روابط بین الملل ستاد کل نیروهای مسلح به جمهوری آذربایجان در قالب توافقات دیدارهای حضوری و گفت‌وگوی تلفنی ماه گذشته باقری با ژنرال ذاکر حسن‌اف انجام پذیرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز