خبرگزاری کار ایران

| 17:22   
کد خبر : ۱۳۹۰۲۷۳
قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور در مراسم تحلیف بازرسان جدید الورود:

سازمان بازرسی کل کشور به دنبال صیانت از مدیر و دستگاه اجرایی است

قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور در مراسم تحلیف بازرسان جدیدالورود گفت: بازرسان باید به دنبال آن باشند تا مشکلات مردم و جامعه را به خوبی شناسایی و در برنامه‌های نظارت و بازرسی پیگیری و حل کنند.

سازمان بازرسی کل کشور به دنبال صیانت از مدیر و دستگاه اجرایی است

به گزارش ایلنا، احمد رحمانیان قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور در مراسم تحلیف بازرسان جدیدالورود سازمان بازرسی با تسلیت شهادت حضرت رقیه (س) و ایام اربعین حسینی (ع) خطاب به بازرسان جدیدالوورد گفت: با شروع رسمی و جدی کار در سازمان بازرسی کل کشور فصل جدیدی در زندگی تک تک شما آغاز و در این فصل جدید، مسئولیت بسیار مهم و سنگینی بر دوش شما بازرسان گذاشته می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت مسئولیت در سازمان بازرسی، تصریح کرد: پس از آنکه امروز در برابر خداوند متعال و کلام وحی و قرآن کریم سوگند یاد کرده اید تا در پیشگاه ملت بزرگ و عزیز ایران، مقام معظم رهبری، شهدا و ایثارگران مسئول باشید، باید در این مسیر با اخلاص حرکت کرده و خدا را در همه حالات ناظر خود قرار دهید.

قائم مقام سازمان بازرسی در ادامه خطاب به بازرسان جدیدالورود لزوم نظارت درونی را مورد توجه قرار داد و در این رابطه افزود: در انجام امورات خود بعد معنوی، اخلاقی، پیروی از توصیه‌های ائمه اطهار و بزرگان دین و شناخت و فهم سیره عملی ائمه معصومین (ع) و پیاده سازی آن‌ها در زندگی فردی، شغلی و اجتماعی و همچنین افزایش قدرت شناخت و تحلیل و بصیرت در موضوعات مذهبی، سیاسی و اجتماعی را مدنظر قرار دهید.

وی به عنوان نکته بعد پرهیز از بروز لغزش و انحراف را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: حاکمیت و سازمان بازرسی کل کشور به بازرسان جدیدالورود اعتماد کرده و امانت و مسئولیت بزرگی را بر عهده آن‌ها گذاشته است و در این راستا باید تلاش کنند تا دچار وسوسه شیطان، لغزش و انحراف نشوید.

قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور در ادامه به بازرسان جدیدالورود توصیه کرد که مواظب قلم و گفتار خود باشند.

وی با اشاره به اهمیت حفظ آبروی افراد، شناخت قوانین را امری ضروری دانست و تصریح کرد: در مقام اظهارنظر به عنوان بازرس و کارشناس، خدا، وجدان و در وهله بعد قانون را ملاک قرار دهید و لازمه این کار نیز شناخت صحیح و جامع قوانین و تحلیل آن است تا بتوانید فهم و اظهارنظر منطبق با واقع و واقع بینانه داشته باشید و آبرو و حیثیت افراد و سازمان‌ها بلاجهت مورد خدشه واقع نشود.

رحمانیان با تاکید بر اینکه بازرسان باید به دنبال آن باشند تا مشکلی از مشکلات مردم و جامعه را حل کنند، خاطرنشان کرد: بازرسان باید مشکلات مردم و جامعه را شناخته و در امر بازرسی لحاظ کنند.

وی با بیان اینکه بازرسان باید سیاست‌های سازمان بازرسی را اجرا کنند، به برخی از این سیاست‌ها اشاره کرد و افزود: یکی از سیاست‌های سازمان بازرسی که در قوانین و آئین نامه سازمان به آن اشاره شده، بحث پیشگیری است.

قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور خاطرنشان کرد: سازمان بازرسی کل کشور دنبال مچ گیری نیست بلکه دنبال صیانت از مدیر و دستگاه اجرایی است.

وی ادامه داد: این سازمان به تعداد زیاد گزارشات کیفری و تخلفاتی افتخار نمی‌کند، بلکه به این موضوع افتخار می‌کند که اقدام بهنگام و به موقع داشته و قبل از وقوع تخلف و جرم از یک انحراف یا سوء جریان جلوگیری کرده است.

قائم مقام سازمان بازرسی اظهار کرد: در بازرسی‌ها، موضوعات کلان محور مدنظر سازمان بازرسی است و بر همین اساس در برنامه‌های تدوینی و ابلاغی از جزئی نگری پرهیز شده است.

وی افزود: بازرسان باید گلوگاه‌های فساد، سوء جریانات، افراد مفسد و فاسد و زمینه‌های فساد را در محیط بازرسی خوب بشناسند و برای مسدودسازی و رفع آن‌ها اقدام نمایند.

رحمانیان با تاکید بر برخورد قاطع و بدون اغماض با فساد گفت: سازمان بازرسی کل کشور در برخورد با فساد و مفسدین هیچ گونه خط قرمزی ندارد؛ بنابراین بازرسان اگر حین بازرسی جرم و فسادی را مشاهده کردند با جسارت، شجاعت و قاطعیت برخورد کنند.

قائم مقام سازمان بازرسی در ادامه بر اجرای منویات مقام معظم رهبری تاکید کرد و گفت: مقام معظم رهبری منویات جامع و کاملی در بحث مبارزه و پیشگیری از فساد و وظایف و تکالیف دستگاه‌های ناظر دارند که باید سرلوحه اقدامات ما در سازمان بازرسی کل کشور قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: پیگیری حقوق عامه، شناسایی و برخورد با ترک فعل مدیران، ارتقای شفافیت بر اساس احکام قانونی، شناسایی و درهم شکستن ساختار‌ها و رویه‌ها و فرآیند‌های فسادزا و اصلاح امور در بازرسی‌ها مورد توجه قرار گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز