خبرگزاری کار ایران

| 17:14   
کد خبر : ۱۳۸۹۷۷۸
دیپلمات ارشد کویت:

ازسرگیری همکاری‌ ایران و عربستان، بسترساز ثبات و امنیت در منطقه است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت در ملاقات با قائم‌مقام وزارت خارجه این کشور موضوعات در دستورکار روابط دوجانبه را مورد بحث و بررسی قرار داد.

ازسرگیری همکاری‌ ایران و عربستان، بسترساز ثبات و امنیت در منطقه است

به گزارش ایلنا، شیخ جراح الأحمد الصباح، در این دیدار ضمن خوشامدگویی و آرزوی موفقیت برای سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در کویت گفت: ازسرگیری همکاری وتفاهمات سیاسی جمهوری اسلامی ایران با عربستان سعودی بسترساز ثبات و امنیت منطقه است.

محمد توتونچی، سفیر ایران در کویت نیز در این دیدار ضمن قدردانی از مواضع رسمی وزارت امور خارجه کویت و اظهارات وزیر امور خارجه این کشور در مورد فصل جدید روابط تهران - ریاض بر اهمیت افزایش مشورت‌ها بین دو کشور تاکید کرد.

سالم عبدالله الجابر الصباح، وزیر امور خارجه کویت نیز روز جمعه از نتایج سفر حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران به عربستان و دیدار با فیصل بن فرحان، همتای سعودی‌اش استقبال کرد.

وی گفت که این سفر نشان‌دهنده عزم و تلاش دو کشور برای بازگشت روابط دوجانبه به حالت طبیعی و پایبندی دو کشور به حفظ ثبات ‌و امنیت منطقه است که این امر منجر به اعتمادسازی خواهد شد و در راستای منافع منطقه و جهان است.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه در سفری رسمی وارد ریاض شد و با همتای خود و همچنین محمد بن سلمان، ولی‌عهد عربستان سعودی دیدار و رایزنی کرد. 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز