خبرگزاری کار ایران

| 03:04   
کد خبر : ۱۳۸۷۷۳۸
روح‌الامینی در تذکر شفاهی:

«به من چه مربوط» پذیرفتنی نیست/ تأخیر در تصمیم‌گیری آفت است

نماینده مردم تهران در مجلس خواستار مدیریت قرارگاه کشوری توسط شخص رئیس جمهور برای ساماندهی صنعت دارو و تجهیزات پزشکی شد و گفت: امروز تأخیر در تصمیم‌گیری باعث بروز مشکلات شده لذا نیازمند تصمیمات شجاعانه و به هنگام هستیم.

«به من چه مربوط» پذیرفتنی نیست/ تأخیر در تصمیم‌گیری آفت است

به گزارش  ایلنا، عبدالحسین روح الامینی نجف آبادی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۲۴ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس جمهور با اشاره به هشدارهای متعددی که درباره کمبود دارو، شیرخشک و تجهیزات آن و نابسامانی صنعت دارو داده شده است، گفت: لازم است در این خصوص قرارگاه کشوری با مدیریت شخص رئیس جمهور و با حضور اصحاب مدیر جسور و شجاع اداره شود تا شاهد بن‌بست شکنی باشیم چرا که لازم است تصمیمات به هنگام و شجاعانه بگیریم.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس در ادامه با انتقاد از اینکه هر وزیری که به کمیسیون‌ها فراخوانده می‌شود، ابعاد نظارتی کار خود را برعهده نمی‌گیرد، اظهار داشت: «به من چه مربوط» پذیرفتنی نیست و نباید در تصمیم‌گیری‌های به موقع تأخیر داشته باشیم. همچنین نابسامانی‌ در بهینه‌بخشی دارو، سلامت و تجهیزات لازم است.

روح‌الامینی همچنین با انتقاد از فرافکنی مسئولان تراز بالای کشور عنوان کرد: سازمان برنامه و بودجه اشکالات کار را تقصیر مجلس می‌اندازد و سازمانی دیگر آن را برعهده وزارت اقتصاد و دیگری برعهده بانک مرکزی می‌داند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به وضعیت رنجور صنعت دارو که در تب و تاب بدقولی‌ها قرار دارد، خطاب به رئیس جمهور تذکر داد: تأخیر در تصمیم‌گیری آفت است و باید ترک فعل‌ها را به موقع شناسایی کرد؛ ضمن اینکه امروز تصمیمات معاون و مسئول جز، جواب نمی‌دهد و نمی‌توان کار را با وصله و پینه پیش برد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز