خبرگزاری کار ایران

| 03:19   
کد خبر : ۱۳۸۷۰۵۱
حجت‌الاسلام کلانتری:

برنامه‌های حرم شاهچراغ برقرار است

تولیت حرم شاهچراغ درباره حادثه تروریستی اتفاق افتاده گفت: حرم به لحاظ امنیتی و حفاظت بیرون و درون حرم شرایط خوبی دارد و برنامه‌های حرم شاهچراغ برقرار است.

برنامه‌های حرم شاهچراغ برقرار است

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام کلانتری تولیت حرم شاهچراغ با اشاره به حادثه امشب عنوان کرد: در آستانه اذان مغرب باز هم یکی از اعضای گروه‌های تکفیری تلاش کرد وارد حرم شود که با پایمردی نیروهای امنیتی زمین‌گیر شد.

وی افزود: در جریان این حادثه برخی زائران زخمی شدند و یک نفر هم به فیض شهادت رسیده است.

تولیت آستان شاهچراغ گفت: حرم احمد بن موسی قطب معنوی و دینی شهر شیراز و جنوب کشور و سومین حرم اهل بیت در کشور است. در روزهای اخیر موج عظیمی از زوار به این بارگاه هجوم آوردند و فضای خوب و معطری در اینجا در این ایام حاکم است.

وی ادامه داد: امروز کاروان پیاده از شهرستان فیروزآباد به حرم رسیدند و مورد استقبال خدام قرار گرفتند حرکات اینچنینی برای انتقام از محبان عصمت و طهارت ممکن است دائم پیش آید.

حجت‌الاسلام کلانتری خاطرنشان کرد: حرم به لحاظ امنیتی و حفاظت بیرون و درون حرم شرایط خوبی دارد و نیروهای حفاظتی هم تلاش می‌کنند امروز هم خیلی سریع ضارب بازداشت شد.

وی در مورد برنامه‌های حرم بعد از این حادثه گفت: برنامه‌ها و نماز جماعت صبح به موقع انجام خواهد شد.

تولیت آستان شاهچراغ در مورد ترافیک اطراف حرم گفت: به لحاظ امنیتی مسئولان در اینجا هستند و تلاش می‌کنند بعد از تمهیدات امنیتی راه‌ها هم باز می‌شود عده‌ای پیاده به سمت حرم می‌آیند چون هوا در این ساعت مساعد است به سمت حرم می‌آیند و برنامه‌های حرم برقرار است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز