خبرگزاری کار ایران

| 07:41   
کد خبر : ۱۳۸۶۸۶۷
رئیس کل دادگستری :

کیفرخواست متهمان دو پرونده هتک حرمت در روز تاسوعای حسینی در اراک صادر شده است

رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: در پرونده هتک حرمت تاسوعا ۹ نفر دستگیر شده بودند، به دستگاه قضایی اعزام شدند که هر ۹ نفر با دو و سه عنوان جرایمی که داشتند مشمول قرار جلب دادرسی و صدور کیفر خواست شدند.

کیفرخواست متهمان دو پرونده هتک حرمت در روز تاسوعای حسینی  در اراک صادر شده است

به گزارش ایلنا،‌ حجت الاسلام سید عبدالمهدی موسوی در خصوص راهبرد قاطع دستگاه قضا در برخورد با هتک حرمت در تاسوعای حسینی و اهانت به همسر شهید مدافع حرم در اراک به منظور پیشگیری از تکرار آن‌ها گفت: مقوله پیشگیری از جرم یک مقوله پیچیده است.

وی افزود: دستگاه قضا در زمینه نظارت و برخورد با متهمان در حیطه وظایف قانونی خود با صدور احکام قضایی و برابر با قانون عمل می‌کند، اما در حوزه پیشگیری از وقوع جرم و جلوگیری از تکرار این گونه حوادث نیازمند مشارکت و همکاری سایر دستگاه‌ها هستیم چرا که آنچه رخ داد نشات گرفته از برخی ترک فعل‌ها در گذشته است.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی تصریح کرد: امیدواریم با صدور احکام قضایی پرونده‌های مذکور، ضمن تنبیه متهمان در زمینه پیشگیری از وقوع و تکرار این قبیل جرایم گام برداریم.

وی افزود: در خصوص وقایع اخیر که در اراک رخ داد و در گستره ملی هم مطرح شد، در حوزه اطلاع رسانی و خبر رسانی اقدامات بسیار خوبی از سوی رسانه‌های استان در خصوص انعکاس اصل ماجرا صورت گرفت و به دقت در این زمینه ورود کردند تا به درستی در زمینه تنویر افکار عمومی و رفع نگرانی از کسانی که در این زمینه دغدغه داشتند، اقدام شود، اما از اقدامات صورت گرفته اطلاع رسانی درستی صورت نگرفت.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی ادامه داد: بازپرس پرونده تمام وقتش را بر روی دو پرونده هتک حرمت تاسوعای حسینی و اهانت به همسر شهید مدافع حرم، گذاشت که در سریع‌ترین زمان ممکن این پرونده تکمیل شد.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی با اشاره به پرونده هتک حرمت به همسر شهید مدافع حرم در اراک گفت: هفته گذشته پرونده‌ای که موسوم به اهانت به همسر مکرمه شهید مدافع حرم و آمر به معروف بود، با صدور قرار صدور جلب دادرسی و کیفر خواست به دادگاه اراک، ارسال شد.

وی افزود: همکاران ما در روز‌های اخیر پیگیر پرونده تاسوعا و هتک حرمت این روز بودند و به فاصله ۱۰ روز از وصول گزارش هر دو پرونده که ۱۱ مرداد دریافت شده بودند منتج به نتیجه شد و کیفرخواست متهمان پرونده صادر شد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به رسیدگی به پرونده هتک حرمت تاسوعای حسینی گفت: تاسوعا و عاشورای حسینی مورد احترام و تکریم همه فرقه‌ها و مذاهب و حتی غیر موحدین و کسانی که دین و مذهبی هم ندارند، است که باید قداست آن حفظ شود که با پیگیری دستگاه قضا هم کیفرخواست اهانت کنندگان به مظهر قداست شیعه یعنی تاسوعای حسینی صادر شد و پرونده امروز به محاکم اراک ارسال می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی اظهار کرد: سعیمان بر این است تا هر دو پرونده را در یک شعبه ویژه که در محاکم اراک داریم با قید فوریت در هفته جاری رسیدگی کنیم و رای قاطع و قانونی آن صادر شود.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی عنوان کرد: در پرونده هتک حرمت تاسوعا ۹ نفر دستگیر شده بودند، به دستگاه قضایی اعزام شدند که هر ۹ نفر با دو و سه عنوان جرایمی که داشتند مشمول قرار جلب دادرسی و صدور کیفر خواست شدند.

وی افزود: برخی از این افراد در زمینه نگهداری از موادمخدر هم عناوین اتهامی دارند و علاوه بر هتک حرمت مقدسات، اهانت به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله (ع) و ائمه معصومین و روز تاسوعا و اجتماع و تبانی برای برهم زدن امنیت در آن روز گرفتار بلیه موادمخدر هم هستند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز