خبرگزاری کار ایران

| 04:52   
کد خبر : ۱۳۷۹۲۹۱
در جلسه مخبر با جمعی از کسبه بازار کیف و کفش مطرح شد؛

برنامه‌ریزی برای افزایش پایگاه‌های پلیس و آتش‌نشانی در منطقه بازار بزرگ تهران

در جلسه رفع مشکلات صنف و بازار کیف و کفش که ظهر امروز به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، در خصوص مسائل و جبران خسارات پاساژ سوخته کیف و کفش در بازار بزرگ تهران و همچنین رفع مشکلات شهرک‌های صنعتی کیف و کفش در استان تهران بحث، بررسی و تصمیم‌گیری شد.

برنامه‌ریزی برای افزایش پایگاه‌های پلیس و آتش‌نشانی در منطقه بازار بزرگ تهران

به گزارش ایلنا، محمد مخبر در این جلسه با اشاره به اهمیت، جایگاه و قدمت ویژه فعالان و صنف کیف و کفش در طول سالیان گذشته در اشتغالزایی و کمک به رشد تولید ناخالص داخلی به بازدید دو هفته گذشته خود از بازار کیف و کفش تهران اشاره کرد و گفت: اقدامات و جلسات انجام شده طی دو هفته گذشته برای حل مشکلات این صنف مهم، نشانگر توجه و اهمیت دولت به بخش‌هایی از صنعت کشور با نرخ اشتغالزایی بالا است که باید هر چه سریعتر مشکلات باقیمانده در خصوص کسبه پاساژ سوخته و مشکلات تولیدی در این صنف حل شود.

همچنین در این جلسه که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، شهردار و استاندار تهران و مسئولان دستگاه‌های مربوطه برگزار شد، گزارشی از اقدامات لازم و  انجام شده در خصوص تعیین تکلیف پاساژ سوخته کیف و کفش از جمله عملیات آواربرداری، اعطای مجوز بازسازی و همکاری نهادهای ذیربط با کاسبان و تولیدکنندگان این پاساژ ارائه شد.
معاون اول رئیس‌جمهور پس از استماع گزارش روند اقدامات انجام شده در دو هفته گذشته دستور داد تا در خصوص عملیات بازسازی پاساژ سوخته با کمک و اعلام آمادگی کاسبان و تولیدکنندگان این پاساژ، شهرداری تهران، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و مالک پاساژ ظرف روزهای آینده هماهنگی های لازم را انجام دهند.

همچنین در خصوص فعالان حوزه تولید کیف و کفش در منطقه قرچک تهران نیز پیش‌بینی شد تا با مسئولیت وزارت صمت در فاز سوم توسعه شهرک صنعتی در این منطقه مشکلات تولیدکنندگان از جمله تعویق در پیش پرداخت و اقساط زمین های واگذاری شده و مزایده برای واحدهای کوچک با همکاری این وزارتخانه و شرکت شهرک‌های صنعتی هر چه سریع‌تر رفع شود.

مخبر همچنین از وزیر صمت خواست تا در خصوص واگذاری امتیازات و امکانات به شهرک‌های صنعتی خصوصی اقدامات لازم را اتخاذ کند.

همچنین در این جلسه استاندار تهران گزارشی از واحدهای تولیدی کیف و کفش در چهار شهر تهران، اسلامشهر، قرچک و بهارستان با اشتغالزایی رسمی ۱۱۲ هزار نفری ارائه کرد و مقرر شد برای ساماندهی صنوف کیف و کفش در شهر اسلامشهر در حدود ۵۰ هکتار زمین برای انتقال کارگاه‌های تولیدی به حریم شهر بررسی، پیش‌بینی و انجام شود.

استاندار تهران نیز موظف شد پس از بررسی جامع در خصوص وضعیت تولیدکنندگان کیف و کفش در چهار شهر تهران، اسلامشهر، قرچک و بهارستان گزارشی در خصوص مشکلات و مسائل این صنف مهم تولیدی به هیات دولت ارائه دهد.

همچنین مقرر شد شهرداری تهران بررسی‌ها و اقدمات لازم برای ایجاد یک پایگاه نیروی انتظامی و ایستگاه آتش‌نشانی در منطقه بازار بزرگ تهران را در دستورکار قرار دهد. 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز