خبرگزاری کار ایران

| 15:41   
کد خبر : ۱۳۷۶۴۱۹
در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

تشریح جزییات برگزاری نشست کمیته برنامه‌ریزی و بودجه مجمع مجالس آسیایی در تهران

یکی از نمایندگان مجلس جزییات برگزاری نشست کمیته برنامه‌ریزی و بودجه مجمع مجالس آسیایی در تهران را که از امروز کار خود را آغاز کرد، تشریح کرد.

تشریح جزییات برگزاری نشست کمیته برنامه‌ریزی و بودجه مجمع مجالس آسیایی در تهران

غلامرضا نوری عضو شورای اجرایی مجمع مجالس آسیایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در تشریح جزییات برگزاری نشست کمیته برنامه‌ریزی و بودجه مجمع مجالس آسیایی در تهران، گفت: امروز شاهد برگزاری کمیته دائمی بودجه و برنامه‌ریزی مجمع مجالس آسیایی و همچنین دومین نشست کارگروه بررسی اسناد پایه آن به میزبانی پارلمان جمهوری اسلامی ایران هستیم.

وی ادامه داد: در این نشست ۲۰ کشور از اعضای مجمع مجلالس آسیایی به همراه دبیرکل پارلمان عرب حضور دارند. این میزان از حضور هیات‌های پارلمانی با توجه به اینکه این اجلاس نشست یک کمیته است، یکی از نشست‌های کم‌سابقه است. استقبال خوبی از سوی کشور‌های همسایه، کشور‌های عربی و سایر کشورهای آسیایی صورت گرفته است.

نوری همچنین اظهار داشت: دیروز هم در کنار این جلسه اصلی ما بازدیدی از مجلس و دیوان محاسبات داشتیم و میهمانان و اعضای هیأت‌های پارلمانی از نزدیک با وظایف و مسئولیت‌هایی که دیوان محاسبات دارد، آشنا شدند. از آن مهم‌تر با بازدیدی که از محل مجلس قدیم و مجلس فعلی به عمل آوردند با سابقه ۱۱۷ ساله دموکراسی و قانونگذاری در کشور ما آشنا شدند.

وی تصریح کرد: با صحبت‌هایی که صورت گرفت، مشخص بود که برای بسیاری از میهمانان تازگی داشت و جالب بود که ما در ایران از ۱۱۷ سال پیش نخستین پارلمان را در قاره آسیا تأسیس کردیم و دموکراسی و قانون‌گذاری سابقه دیرینه‌ای ‌در کشور ما دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز