خبرگزاری کار ایران

| 21:48   
کد خبر : ۱۳۶۹۱۹۷
مدیرکل سیاسی وزارت کشور:

وزارت کشور گفت‌وگوی سیاسی میان احزاب را تسهیل می‌کند

مدیرکل سیاسی وزارت کشور بر لزوم گفت‌وگوی سیاسی میان احزاب و تشکل‌های سیاسی در موضوعات حکمرانی و نقش تسهیل‌گر وزارت کشور تاکید کرد.

وزارت کشور گفت‌وگوی سیاسی میان احزاب را تسهیل می‌کند

به گزارش ایلنا، عبدالله مرادی در جلسه با احزاب و تشکل‌های سیاسی مرتبط با حوزه فرهنگیان و معلمان، با تاکید بر نقش معلمان و تشکل‌های فرهنگیان به عنوان یک حلقه میانی میان نظام و جامعه، بر ضرورت نگاه کلان به جامعه فرهنگیان به عنوان مجموعه بزرگی که با تربیت و آموزش، آینده کشور را معماری می‌کنند، تاکید کرد و گفت: دولت بر پاسخ به مطالبات و رفع مشکلات جامعه فرهنگیان تمرکز و همچنین مسائل اساسی مانند عدالت آموزشی را نیز دنبال می کند.

وی برنامه دولت را پیشبرد گفت‌‌وگوهای سیاسی موثر بین احزاب و دولت و همچنین میان احزاب با یکدیگر دانست و اظهار داشت: نشست‌های مشابه با احزاب در حوزه‌های موضوعی مانند آموزش پرورش، سلامت، توسعه و... ادامه خواهد داشت، چراکه احزاب هرچند تشکلی سیاسی هستند، اما باید در حوزه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی برنامه حکمرانی داشته باشند.

به گفته مدیرکل سیاسی وزارت کشور، مناظره‌های سیاسی هم باید میان احزاب بر سر برنامه‌هایشان باشد، نه لزوما میان چهره‌های سیاسی.

در این‌ نشست که در چارچوب برنامه دوشنبه‌های گفت‌وگو در دفتر سیاسی وزارت کشور برگزار شد، دبیران کل و نمایندگان احزاب و تشکل‌ها؛ کمیجانی از مجمع فرهنگیان ایران اسلامی، میرزاپور جمعیت اسلامی فرهنگیان، برقعی انجمن اسلامی فرهنگیان قم، هاشمی سازمان معلمان ایران، فتحی کانون فرهنگیان شاهد و ایثارگر و سرگزی جمعیت معلمان و فرهیختگان ایران به ایراد نظرات خود در خصوص، عدالت آموزشی، منابع انسانی، تغییرات اجتماعی، سبک زندگی دانش‌آموزی، تحول ساختاری، نقش تشکل‌های معلمان در تصمیم‌سازی‌ها، مشارکت سیاسی در انتخابات و... پرداختند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز