خبرگزاری کار ایران

| 02:02   
کد خبر : ۱۳۶۶۸۰۳
شادمهر در تذکر شفاهی:

در این اوضاع وانفسا آبفا به جای دستگیری، مچ‌گیری می‌کند

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس با اشاره به وضعیت بحرانی خشکسالی و از بین رفتن ۷۰ درصد از محصولات کشاورزی حوزه انتخابیه خود از رئیس جمهور خواست تا نسبت به امهال وام کشاورزان و نیز پرداخت خسارت دستورات لازم را بدهد.

در این اوضاع وانفسا آبفا به جای دستگیری، مچ‌گیری می‌کند

به گزارش ایلنا، امانقلیچ شادمهر در نشست علنی امروز (دوشنبه ۲۲ خردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به رئیس جمهور گفت: بحران آب در استان گلستان یک بحران فراگیر و جدی است؛ کم آبی و خشکسالی در استان گنبدکاووس در ۵ سال گذشته بی‌سابقه بوده و این امر شهر گنبدکاووس را در شرایط بحرانی و هشدار قرار داده است.

نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امنیت غذایی مرزنشینان غیور در معرض تهدید جدی است، ادامه داد: در سال زراعی جاری ۷۰ درصد از تولیدات کشاورزان در اثر خشکسالی از بین رفته و این امر زندگی و معیشت کشاورزان و دامداران را دشوار کرده است، با این اتفاق باید شاهد قیچی شدن سفره کشاورزان باشیم.

وی تأکید کرد: اگر دولت با قیمت‌گذاری واقعی و عادلانه به هر دلیلی نتواند اهرمی تشویقی برای کشاورزان در نظر بگیرد، شاهد استمرار فقر و فلاکت و بدبختی برای کشاورزان و دامداران خواهیم بود. کشاورزان خسارت دیده دیگر توانی برای کشت سال آینده ندارند. در این شرایط دردناک آه و ناله کشاورزان درآمده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: آقای رئیس جمهور دستور امهال تسهیلات و بدهی خسارت‌دیدگان خشکسالی و پرداخت سریع و به موقع خسارت خشکسالی و آب‌بهای رایگان را حداقل در سال خشکسالی بدهد.

وی عنوان کرد: جالب اینجاست که در این اوضاع وانفسا آبفا به جای دستگیری، مچ‌گیری می کند! و به جای رایگان کردن و کاهش آب‌بها این امر را افزایش داده و در صورت عدم پرداخت تمامی آب‌بها برای کشاورزان نگون‌بخت تشکیل پرونده داده و آنها را راهی دادگاه می‌کند، این مجموعه تدبیری برای مدیریت آب ندارد.

شادمهر در تذکری خطاب به وزیر راه اضافه کرد: دو سیلاب اخیر بسیاری از چاه‌ها و پل‌های بخش‌های مختلف شهرستان گنبدکاووس را تخریب و در اثر رانش و ریزش جاده‌ها مسدود شده است لذا ضمن بازسازی مسیر باید نسبت به احداث پل‌ها سریعاً اقدام شود. همچنین ستاد بحران تا چه زمانی می‌خواهد چشمش را در برابر محرومیت برخی از مناطق شهرستان گنبدکاووس ببندد. چه زمانی می‌خواهید بیدار شده و ببینید و بشنوید که مردم فقیر و درمانده در بی‌آبی، ریزگرد و عطش خشکسالی له له می‌زنند و جانشان به لب آمده است، گزارش از وضعیت بحرانی منطقه و تنش آبی چه شده است. همچنین آبفا برای بازگشایی چاه‌های حوزه انتخابیه تدبیر کرده و سریعاً اقدام نماید و توانیر نیز باید جوابگوی نارضایتی شدید و گرانی انرژی باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز