خبرگزاری کار ایران

حجتی در گفت‌وگو با ایلنا:

برگزاری جشن استقلال کانون وکلا در بهار سال آینده موضوعیتی ندارد

asdasd
کد خبر : ۱۳۴۱۹۳۹

عضو سابق هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: برگزاری هرگونه مراسمی که منتهی به اجتماع وکلای دادگستری شود، مستحسن است لیکن نمی‌توان چنین همایشی را به لحاظ برگزاری در غیر هفتم اسفند یا مقارن آن مصداق جشن استقلال دانست.

سیدمهدی حجتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، عنوان کرد: از سال ۱۳۳۱ که در جلسه هیأت مدیره وقت به پیشنهاد دکتر ساهکار مصوب گردید که در هر سال، هفتم اسفند را به مناسبت استقلال کانون وکلا جشن گرفته شود، تا قبل از پاندومی کرونا در کشور، همه ساله جشن استقلال کانون وکلا در کانون مرکز در هفتم اسفند و یا مقارن آن به صورت منظم برگزار می‌شد که در یک دوره هم به لحاظ کاهش وضعیت همه گیری ویروس کرونا، این مراسم به صورت محدود و با پخش برخط برگزار شد.

این وکیل دادگستری با اشاره به اینکه لغو مراسم جشن استقلال کانون وکلای مرکز در سال جاری به جایگاه و اعتبار این کانون لطمه وارد کرد، افزود: برگزاری این مراسم در بهار سال ۱۴۰۲ موضوعیتی ندارد و نمی‌توان مراسمی را که مناسبت آن مقید به زمان معین است را در زمان دیگری برگزار کرد، زیرا برگزاری جشن استقلال در زمان مقرر، وحدت مطلوب دارد نه تعدد مطلوب.

عضو سابق هیأت مدیره کانون مرکز با انتقاد از نحوه مدیریت مقدمات برگزاری جشن استقلال گفت: آنچه که به عنوان دلیل لغو مراسم از سوی دبیر اعلام شد و مستندات آن نیز ارائه نگردید، همواره مورد دغدغه مدیران کانون و نهادهای صادرکننده مجوز بوده است و به نظر می‌رسد در این رابطه، از تجربیات گذشته استفاده نشده است.  

حجتی گفت: برگزاری هرگونه مراسمی که منتهی به اجتماع وکلای دادگستری و بیان دغدغه‌ها و مطالبات همکاران  شود، بسیار مستحسن است لیکن نمی‌توان چنین همایشی را به لحاظ برگزاری در غیر هفتم اسفند ماه یا مقارن آن مصداق جشن استقلالی دانست که موعد برگزاری آن منقضی شده است.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز