کد خبر: 1335176 A

مخبر در دیدار معاون اول رئیس‌جمهور زیمبابوه:

لازمه گسترش مناسبات اقتصادی فعال شدن بخش خصوصی ایران و زیمباوه است

معاون اول رئیس‌جمهور در دیدار معاون اول رییس‌جمهور زیمبابوه لازمه گسترش مناسبات اقتصادی فیمابین را فعال شدن بخش خصوصی دو کشور دانست.

لازمه گسترش مناسبات اقتصادی فعال شدن بخش خصوصی ایران و زیمباوه است

به گزارش ایلنا، محمد مخبر عصر دوشنبه در دیدار کنستانتینو چیونگا، معاون اول رئیس‌جمهور زیمبابوه با قدردانی از حمایت‌های این کشور از جمهوری اسلامی در مجامع بین‌المللی، گفت: باید تلاش کنیم بسترهای لازم برای توسعه مناسبات و ارتقای سطح همکاری‌های فیمابین را فراهم کنیم.

معاون اول رئیس‌جمهور لازمه گسترش مناسبات اقتصادی فیمابین را فعال شدن بخش خصوصی دو کشور دانست و اظهار داشت: استفاده از ارزهای ملی دو کشور، رفع موانع پیش روی تبادلات مالی و بانکی و برقراری پرواز مستقیم میان دو کشور می‌تواند گام‌های مهمی در توسعه مراودات و مناسبات اقتصادی دو کشور باشد.

مخبر با اشاره به دیدار و گفت‌وگوی رؤسای جمهور دو کشور در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، پیگیری جدی مذاکرات انجام شده را پراهمیت ارزیابی کرد و از کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور خواست این تفاهمات را با جدیت دنبال کند تا هرچه زودتر شاهد اجرایی شدن این توافقات باشیم.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: توسعه و تعمیق روابط سیاسی نیازمند فراهم شدن بسترهای لازم برای ارتقای سطح همکاری‌های اقتصادی است که باید با تمرکز بر زمینه‌های همکاری مشترک، مناسبات تجاری تهران - هراره را گسترش دهیم.

مخبر با اشاره به دستاوردهای گسترده ایران در بخش‌های مختلف معدن، انرژی، فعالیت‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های نوین، از آمادگی تهران برای توسعه همکاری‌های در این بخش‌ها خبر داد.

معاون اول رئیس‌جمهور زیمبابوه که مسئولیت وزارت بهداشت این کشور را هم برعهده دارد در این دیدار با اشاره به بازدیدهای میدانی خود از برخی شرکت‌های دانش بنیان و نمایشگاه‌های پزشکی، خواستار استفاده از توانمندی‌ها و تجربیات ایران در بخش‌های مختلف اقتصادی شد و گفت: هراره از حضور بخش خصوصی و شرکت‌های ایرانی برای فعالیت در زیمبابوه استقبال می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ایران و زیمبابوه هر دو از تحریم‌های غیرقانونی رنج می‌برند، خاطرنشان کرد: توسعه همکاری‌های فیمابین به ما کمک می‌کند تا بر تحریم‌ها و فشارها فائق آییم و استقلال خود را هرچه بیشتر تحکیم کنیم.

انتهای پیام/
ایران و زیمبابوه محمد مخبر
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر