کد خبر: 1335039 A

امیرعبداللهیان در دیدار با وزیر خارجه بلژیک در ژنو:

روابط و مسائل دوجانبه نباید تحت تاثیر محاسبات و ارزیابی‌های غلط قرار گیرد

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در چارچوب سفر به ژنو، با خانم لحبیب وزیر امور خارجه بلژیک دیدار و گفتگو کرد.

روابط و مسائل دوجانبه نباید تحت تاثیر محاسبات و ارزیابی‌های غلط قرار گیرد

به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در چارچوب سفر به ژنو، با خانم لحبیب وزیر امور خارجه بلژیک دیدار و گفتگو کرد. 

در این دیدار، موضوعات سیاسی دوجانبه، برخی موضوعات بین المللی و نیز مسائل کنسولی دو کشور مورد تبادل نظر قرار گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به بیش از ۱۳۰ سال روابط تاریخی دو کشور، از این دیدار با گفتگو اظهار خرسندی کرد و گفت با شما موافقم که برای حل مشکلات باید به گفتگو و همکاری با یکدیگر ادامه دهیم.

امیرعبداللهیان همچنین با اشاره به ارزیابی غلط برخی طرف های اروپایی در خصوص اغتشاشات اخیر در ایران، تاکید کرد که روابط و مسائل دوجانبه نباید تحت تاثیر این محاسبات و ارزیابی های غلط قرار گیرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در ارتباط با مسائل کنسولی نیز تاکید کرد، در چارچوب توافق قبلی، آماده حل مشکل مربوط به زندانیان دو کشور هستیم.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنان مواضع و دیدگاه‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران را در خصوص مسئله اوکراین برای همتای بلژیکی بیان کرد.

خانم حاجه لحبیب وزیر امور خارجه ضمن اظهار خرسندی از این دیدار و گفتگو که در استمرار گفتگوهای مختلف دو طرف صورت می گیرد، گفت، نقطه نظر من هم هست که علیرغم دیدگاهای مختلف در خصوص برخی موضوعات، باید کانال گفتگوها را حفظ کنیم.

وی افزود، علاقمندیم که در گفتگوها از این سطح موضوعات فراتر رویم.

وزیر امور خارجه بلژیک دیدگاههای کشورش در خصوص موضوعات کنسولی میان دو کشور را بیان کرد.

وی با تاکید بر ضرورت ادامه گفتگوهای دوجانبه در خصوص موضوعات مدنظر دو کشور، افزود گفتگوهای دو کشور نباید تحت تاثیر مواضع و دیدگاه‌های برخی نمایندگان مجلس قرار گیرد.

 
انتهای پیام/
ایران بلژیک وزیر امور خارجه وزیر خارجه ژنو
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر