کد خبر: 1333374 A

از سوی وزارت امور خارجه برگزار می‌شود؛

اولین کنفرانس ملی دیپلماسی و چالش‌های فرامرزی زیست محیطی

وزارت امور خارجه در راستای اجرای وظایف قانونی و تحقق فرامین و دستورات مقام معظم رهبری در حوزه محیط زیست و ماموریت‌های محوله از سوی ریاست جمهوری، در تاریخ هفتم اسفند ماه ۱۴۰۱ اولین کنفرانس ملی دیپلماسی و چالش‌های فرامرزی زیست محیطی را برگزار خواهد کرد.

اولین کنفرانس ملی دیپلماسی و چالش‌های فرامرزی زیست محیطی

به گزارش ایلنا، وزارت امور خارجه در راستای اجرای وظایف قانونی و تحقق فرامین و دستورات مقام معظم رهبری در حوزه محیط زیست و ماموریت‌های محوله از سوی ریاست جمهوری، در تاریخ هفتم اسفند ماه ۱۴۰۱ اولین کنفرانس ملی دیپلماسی و چالش‌های فرامرزی زیست محیطی را برگزار خواهد کرد.

این کنفرانس که توسط مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه و با همکاری سازمان محیط زیست، وزارت نیرو، وزارت نفت، سازمان هواشناسی و موسسات پژوهشی و دانشگاهی کشور برگزار خواهد شد، اولین و در نوع خود بزرگترین رویداد زیست محیطی کشور به شمار می‌رود.

در این رویداد، زمینه‌های توسعه دیپلماسی زیست محیطی کشور در چهار حوزه مهم تغییرات آب و هوایی، طوفان‌های گردوغبار، رودخانه‌های مرزی و آلودگی‌های دریایی در قالب میزگردهای جداگانه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

در این کنفرانس پنچاه نفر سخنران شامل پژوهشگران و متخصصان ارشد، کارشناسان و مدیران مراکز مختلف دانشگاهی و دولتی، ابعاد مختلف چالش‌های برون‌مرزی زیست محیطی ایران را شناسایی و سیاست همسایگی و حسن همجواری، راه‌های توسعه و گسترش دیپلماسی زیست محیطی جمهوری اسلامی ایران را مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهند داد.

انتهای پیام/
وزارت امور خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر