کد خبر: 1329338 A

قوه قضاییه:

خبر اخذ تعهدات مختلف از زندانیان آزاد شده غیرواقعی است

مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: برخی اخبار منتشر شده در خصوص اخذ تعهدات مختلف از زندانیانی که شامل عفو اخیر شده‌اند، غیر دقیق و غیر صحیح بوده و به هیچ وجه با واقعیت جاری منطبق نیست.

خبر اخذ تعهدات مختلف از زندانیان آزاد شده غیرواقعی است

به گزارش ایلنا، در حالی که طی چند روز گذشته و پس از موافقت رهبر معظم انقلاب با پیشنهاد رییس دستگاه قضائی، بخش قابل توجهی از بازداشتی‌های اعتراضات اخیر و سایر محکومین یا آزاد شده‌اند یا در آستانه آزادی و مختومه شدن پرونده قضایی خود قرار دارند و این حرکت با استقبال گسترده مردم و نخبگان روبرو شده و فضای اجتماعی پرنشاطی را در کشور ایجاد کرده است، انتشار برخی اخبار مخدوش و غیر صحیح در بعضی رسانه‌های رسمی و همچنین فضای مجازی ظاهرا در تلاش است تا اصل این حرکت مهم و بزرگ را تحت الشعاع قرار دهد.

از جمله این اخبار غیردقیق، اشاره به اخذ تعهدات متنوع از زندانیان است که بر اساس بررسی‌های دقیق مرکز رسانه قوه قضاییه با واقعیت جاری در زندان ها تطبیق نداشته و غیرصحیح هستند.

بر این اساس تنها تعهدی که از بازداشتی های وقایع اخیر کشور برای آزادی آنها یا مختومه شدن پرونده‌هایشان گرفته شده است متمرکز بر تعهد البته اختیاری آن‌ها با موضوع عدم تکرار جرمی بوده که مرتکب شده‌اند که این تعهد نیز مبنا و منطق کاملا روشن و مشخص حقوقی و قضایی دارد.

لذا آنچه در بعضی رسانه‌ها منتشر شده و شایعات غیرواقعی را پیرامون این تعهدات مطرح کرده، تکذیب می‌شود و هیچ ارتباطی با واقعیت جاری در چند روز گذشته و اصولی که قوه قضاییه در عفو اخیر آن را دنبال و اجرا می‌کند، ندارد.

انتهای پیام/
قوه قضائیه قوه قضاییه قوه قضائيه مرکز رسانه قوه قضاییه مرکز رسانه قوه قضائیه
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر