کد خبر: 1312041 A

علی باقری:

حامیان تجاوزگری رژیم صهیونیستی صلاحیت اظهارنظر درباره حقوق بشر را ندارند

دومین دور مشورت‌های سیاسی میان وزارت‌های امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و بنگلادش در داکا برگزار شد.

حامیان تجاوزگری رژیم صهیونیستی صلاحیت اظهارنظر درباره حقوق بشر را ندارند

به گزارش ایلنا، علی باقری، معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و مسعود بن مومن، قائم مقام وزارت امور خارجه بنگلادش، ریاست هیات‌های ایرانی و بنگلادشی را در این دور از رایزنی‌ها برعهده داشتند و درباره راه‌های توسعه همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.

همچنین در این نشست که نمایندگان دستگاه‌های اقتصادی بنگلادشی هم حضور داشتند، دو طرف بر برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی میان ایران و بنگلادش تاکید و فعال‌سازی تعامل پارلمانی را پشتوانه استحکام روابط دوجانبه ارزیابی کردند.

در جریان این نشست، مقرر شد هیات‌های بازرگانی ایران و بنگلادش از جمله هیات‌های اتاق‌های بازرگانی، صنایع و معادن، تعاملات تجاری تهران - داکا را افزایش دهند.

در خلال این نشست دو طرف همچنین درباره موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی نیز گفت‌وگو و رایزنی کردند.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با اشاره به اصالت حقوق بشر در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران گفت: قدرت‌هایی که ده‌ها سال حقوق ملت مظلوم فلسطین را زیر پا گذاشته و با تمام توان از اشغالگری و تجاوزگری رژیم صهیونیستی حمایت کرده و می‌کنند، وجاهت و صلاحیت اظهارنظر درباره حقوق بشر را ندارند.

وی با اشاره به پیوندهای تاریخی، تمدنی و فرهنگی میان دو ملت ایران و بنگلادش، تحکیم پیوندهای دو کشور را در گرو تعامل پیوسته و گسترده میان دولت‌های ایران و بنگلادش در عرصه‌های مختلف ارزیابی کرد.

انتهای پیام/
علی باقری علی باقری کنی ایران و بنگلادش علی باقری‌کنی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر