کد خبر: 1311708 A

عین‌اللهی در گفت‌وگو با ایلنا:

مشکلی در خصوص تامین ارز دارو نداریم/ برخی داروهای بیماری‌های خاص را تولید می‌کنیم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در خصوص تامین ارز دارو مشکلی نداریم از هنگامی که آمدیم ارز دارو را از حالت ارز ترجیحی به ارزنیمایی تغییر دادیم و مشکلات ارزی ما بسیار کمتر شد.

مشکلی در خصوص تامین ارز دارو نداریم/ برخی داروهای بیماری‌های خاص را تولید می‌کنیم

بهرام عین‌الهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره تامین ارز دارو و مشکلاتی که در این زمینه مطرح است، گفت: در خصوص تامین ارز دارو مشکلی نداریم از هنگامی که آمدیم ارز دارو را از حالت ارز ترجیحی به ارزنیمایی تغییر دادیم و مشکلات ارزی ما بسیار کمتر شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: سال گذشته ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار ارز ترجیحی برای دارو مصرف شده است که امسال شاید به نصف برسد. وضعیت ارزی‌مان خوب است.

وی درباره این‌که با وجود تحریم‌ها وضعیت تامین داروهای بیماران خاص چگونه است، بیان کرد: تحریم‌ها در بعضی از شرکت‌ها وجود دارد و به سختی کار انجام می‌دهیم، تحریم‌ها از سوی کشورهای غربی از جمله سوئیس وجود دارد و در تلاش هستیم آنها را برطرف کنیم البته در داخل هم برخی از این داروها را تولید می‌کنیم.

عین‌اللهی در خصوص تشکیل پرونده برای تخلفات ۴ شرکت دارویی در قوه قضائیه گفت: از خود دیوان باید درباره این پرونده‌ها بپرسید.

انتهای پیام/
ارز ترجیحی دارو ارز نیمایی برای دارو
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر