کد خبر: 1294280 A

سخنگوی ارتش:

مراسم گرامیداشت یک قرن انتشار مجله صف برگزار می‌شود

امیرسرتیپ دوم تقی‌خانی، معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: مراسم گرامیداشت یک قرن انتشار مجله صف با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مرکز اجتماعات سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار می‌شود.

مراسم گرامیداشت یک قرن انتشار مجله صف برگزار می‌شود

به گزارش ایلنا، امیرسرتیپ دوم شاهین تقی‌خانی، سخنگو و معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش درباره صد سال انتشار مجله صف توسط سازمان عقیدتی سیاسی ارتش اظهار داشت: "صف" قدیمی‌ترین مجله  ایران است که  در حوزه  نظامی به ‌صورت منظم از سال۱۳۰۰شمسی  تاکنون منتشر می‌شود .

امیر سرتیپ دوم تقی‌خانی به تاریخچه مجله صف اشاره کرد و گفت: اولین شماره این مجله در اول اسفندماه۱۳۰۰ با عنوان «قشون»،  انتشار ‌یافت و در مسیر انتشار ماهیانه، اطلاعاتی در خصوص تغییرات ساختاری ارتش ، ارتقای سواد نظامی و اطلاعات عمومی در اختیار کارکنان قرار می داد .

 در ادامه، مجله با نام‌های  ارتش، مهنامه ، ماهنامه ارتش و صف منتشر شده است.

وی افزود:  صف طی روزهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی،نقش موثری در همدلی و همراهی ارتش با نهضت امام خمینی( رضوان الله تعالی علیه)  داشت و در دوران دفاع مقدس و سال‌های پس از آن  رسالت خود را در زمینه «ارگان مطبوعاتی ارتش» به نحو شایسته ایفا کرد و فرازهایی از حضور مومنانه ارتش در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی، حماسه آفرینی‌های رزمندگان ارتش در خاموش کردن غائله دشمنان تجزیه طلب در کردستان، ترکمن صحرا و سایر مناطق را به رشته تحریر درآورد.

وی اظهار داشت: مجله صف در دوران دفاع مقدس به انعکاس بخش هایی ازحضور ارتش در جنگ تحمیلی و ایثار و از خودگذشتگی  فرزندان ملت در ارتش، گسترش فرهنگ ایثار و شهادت و اخبار مرتبط با دفاع مقدس پرداخت.

امیر سرتیپ دوم تقی‌خانی گفت: امروز گزارش ها مقاله ها نظامی، فنی و تخصصی مجله صف مرجع شایان اطمینانی برای دانشجویان، محققان و به‌ویژه  نیروهای مسلح است.

وی افزود: مجله صف با پشتوانه محتوایی غنی دفاع مقدس و دانش نظامی فرماندهان در شماره‌های مختلف به توصیف و تجزیه و تحلیل عملیات‌های ماندگار، از اولین عملیات های هوایی ، زمینی  و دریایی  تا ده‍ها عملیات مشترک  پرداخته است.

وی تصریح کرد: صف گنجینه گرانبهایی ازگفت و گو با فرماندهان و رزمندگانی که به خیل شهدا پیوستند و جانبازان  و فجرآفرینان سالهای انقلاب و دفاع مقدس، دستاوردهای  خودکفایی و اقدامات موثر مردم یاری ارتش در حوادث گوناگون است.

سخنگوی ارتش در پایان با اشاره به برگزاری مراسم گرامیداشت یکصدمین سال انتشار مجله صف خاطرنشان کرد: روز یکشنبه ۱۵ آبان‌ماه سال ۱۴۰۱،  با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، این مراسم برگزار و از سردبیران مجله صف از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون به همراه ۵ نفر از نویسندگان برتر و پیشکسوت این مجله تقدیر می‌شود.

انتهای پیام/
سخنگوی ارتش
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر