خبرگزاری کار ایران

کریمی قدوسی:

هدف از آتش‌سوزی در زندان اوین کشتن مهدی هاشمی بود/ یگان امنیتی از قبل برای خنثی کردن این نقشه شوم کاملاً آماده بود/ می‌خواستند برای جمهوری اسلامی مظلوم پاپوش درست کنند

هدف از آتش‌سوزی در زندان اوین کشتن مهدی هاشمی بود/ یگان امنیتی از قبل برای خنثی کردن این نقشه شوم کاملاً آماده بود/ می‌خواستند برای جمهوری اسلامی مظلوم پاپوش درست کنند
کد خبر : ۱۲۸۸۱۰۵

جواد کریمی قدوسی گفت: می‌خواستند در آتش‌سوزی بزرگ اوین یک جمعی از زندانی‌ها کشته شوند و مهدی هم با آن سوابقش کشته شود و برای جمهوری اسلامی مظلوم چه پاپوشی درست کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جواد کریمی قدوسی در جمع خبرنگاران درباره حوادث زندان اوین عنوان کرد:‌ شبکه‌های ضدانقلابِ معاندِ عبری عربی اینترنشنال دو سه روز قبل از حادثه زندان اوین اعلام می‌کند که ممکن است حادثه‌ای مشابه سینما رکس آبادان در ایران اتفاق بیفتد یعنی در آتش‌سوزی بزرگی ممکن است جمع زیادی کشته شوند لذا بدانید اگر چنین اتفاقی افتاد این کار ایران است و به اصطلاح آنها کار رژیم است.

وی افزود: داستان اوین دقیقا آن چیزی که کمیسیون امنیت ملی در میدان تحقیق و تفحص کرده و همچنین کمیسیون امور شوراها که امروز به آنجا رفته‌اند، عین همانی است که به اطلاع مردم رسید.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در ابتدا، مامور برای سرشماری زندانیان آن بند وارد می‌شود وقتی در را باز می‌کند آنها یک نفر را روی پتو می‌خوابانند و وانمود می‌کنند که او مریض است و نیاز به اورژانس دارد. درب را باز می‌کنند که مامور به داخل برود اما بلافاصله در را می‌شکنند و نمی‌گذارند باز شود و می‌ریزند داخل قسمت دوم.  از آنجا شروع می‌کنند وارد فضای دیگری می‌شوند یعنی کاملاً طراحی شده و برنامه‌ریزی‌شده در این ماجرا اقدام کردند و آن بند به طور کلی از بین می‌رود.

وی با بیان اینکه شاید حدود ۴۰ یا ۵۰ میلیارد تومان خسارت به آن بند زده شده باشد، گفت: ابزار و امکاناتی که آنجا وجود دارد از بین رفته است. بسیار مهم آن است که بررسی‌ها نشان داد که دستگاه‌های امنیتی و شورای امنیت کشور از قبل به همه این مراکز مهمی که احتمال داده می‌شود التهابی در آنجا به وجود بیاید دستورالعمل‌های خودش را ارسال کرده و تذکرات خودشان را داده‌اند لذا در اوین هم یگان امنیتی کاملاً  آماده بوده و توانسته بسیار خوب این نقشه شوم دشمن را خنثی و مهار کند.

کریمی‌قدوسی خاطرنشان کرد: اتفاقی هم که برای ۷، ۸ نفر افتاده کاملاً مشخص بوده که چه تعداد بر اثر خفگی ناشی از دود آن آتش‌سوزی بزرگ که در انبار ملزومات آن کارگاه اتفاق افتاده جان خود را از دست داده‌اند و آثار بعدی این قصه تحلیل و بررسی‌های امنیتی و اطلاعاتی است که چگونه و با چه نقشه‌هایی و با چه هماهنگی از بیرون آغاز شده است.

وی گفت: نکته قابل توجه این است که یک فردی از داخل بند با چاقو خودش را به بندی می‌رساند که مهدی (هاشمی) آنجاست و دنبال کشتن او بوده که حالا گویا قبلش مهدی در بند دیگری بوده که خودش درخواست می‌کند جابجا شود که گویا می‌آیند سراغش که او را بکشند.

نماینده مشهد یادآور شد: این را هم بگویید که می‌خواستند در این آتش‌سوزی بزرگ یک جمعی از زندانی‌ها کشته شوند و مهدی هم با آن سوابقش کشته شود و برای جمهوری اسلامی مظلوم چه پاپوشی درست کنند و چه التهاب‌آفرینی در دنیا و منطقه و کشور کنند  کمک‌هایی هم که از بیرون رفته کاملا مسلط و حقیقتاً هوشیارانه عمل شده که امروز ما درخواست کرده‌ایم اعضای شورای تامین تهران تشریف می‌آورند کمیسیون امنیت که تشکر کنیم از زحمات، دقت‌ها، تلاش‌ها و مجاهدت‌های آنها چه در تهران و چه در ماجرای زندان اوین.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز