خبرگزاری کار ایران

| 11:49   
کد خبر : ۱۲۶۴۲۴۴
رئیسی در دیدار هم‌زمان سه وزیر دولت سوریه مطرح کرد:

پیام مهم دیدار رؤسای جمهور ایران و سوریه پیروزی بزرگ جریان مقاومت بود

رئیس‌جمهور با اشاره به توافقات حاصل از سفر اردیبهشت ماه خود به دمشق، بر اجرایی شدن کامل توافقات انجام شده در این سفر به ویژه در بخش اقتصادی و تجاری تاکید کرد.

پیام مهم دیدار رؤسای جمهور ایران و سوریه پیروزی بزرگ جریان مقاومت بود

به گزارش ایلنا، سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز در دیدار فیصل مقداد، محمد سامر الخلیل و ایاد الخطیب، وزرای امور خارجه، اقتصاد و تجارت خارجی و ارتباطات و فناوری جمهوری عربی سوریه، با اشاره به توافقات حاصل از سفر اردیبهشت ماه خود به دمشق، بر اجرایی شدن کامل توافقات صورت گرفته در این سفر به ویژه در بخش اقتصادی و تجاری تاکید کرد.

رئیس جمهور با تجلیل از ایستادگی و مقاومت تاریخی دولت و ملت سوریه در برابر فتنه‌ها و تهاجم همه جانبه ۱۲ ساله علیه این کشور، پیام مهم دیدار روسای جمهوری اسلامی ایران و سوریه در دمشق را پیروزی بزرگ جریان و رویکرد مقاومت توصیف کرد و گفت: امیدوارم علاوه بر اجرایی شدن کامل توافقات صورت گرفته، در آینده نزدیک شاهد گام‌های بعدی توسعه هر چه بیشتر روابط میان دو کشور نیز باشیم.

در ادامه این دیدار، فیصل مقداد، وزیر امور خارجه سوریه سفر هم‌زمان سه وزیر سوریه به جمهوری اسلامی ایران را ابتکار بشار اسد برای نشان دادن عمق روابط راهبردی فیمابین دانست و با بیان اینکه فضای این سفر با تمام سفرهای پیشین به ایران متفاوت بوده است، گفت وگوهای اقتصادی برای اجرایی شدن توافقات انجام شده میان دو کشور را بسیار مثبت، روان و مبتنی بر روابط عمیق توصیف کرد.

وی ضمن ارائه گزارشی تفصیلی از آخرین تحولات این کشور، پیمودن مسیر واحد مقاومت از سوی ایران و سوریه را جلوه‌ای درخشان از اشتراکات دو کشور برشمرد و با بیان اینکه محور مقاومت به رهبری جمهوری اسلامی ایران نشان داد می‌تواند هر توطئه‌ای علیه منطقه را به شکست بکشاند، از مقام والای همه شهدای مقاومت به ویژه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی تجلیل کرد.

در این دیدار همچنین وزاری اقتصاد و تجارت خارجی و ارتباطات و فناوری سوریه نیز گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده در زمینه اجرائی شدن توافقات در حوزه‌های مختلف ارائه کردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز