خبرگزاری کار ایران

| 17:53   
کد خبر : ۱۲۲۹۳۲۵
معاون تربیت و آموزش ارتش مطرح کرد؛

مدیریت کوانتوم و هوش مصنوعی سرفصل‌های جدید ارتش در حوزه آموزش

امیر سرتیپ شیخ با بیان اینکه ارتش در راستای رسیدن به علوم قدرت‌آفرین نوپدید حرکت می‌کند، گفت: کوانتوم، مدیریت کوانتومی و هوش مصنوعی سرفصل‌های جدید ارتش در حوزه آموزشی است

مدیریت کوانتوم و هوش مصنوعی سرفصل‌های جدید ارتش در حوزه آموزش

به گزارش ایلنا،، امیر سرتیپ علیرضا شیخ، معاون تربیت و آموزش ارتش درخصوص محورهای آموزش در ارتش، اظهار داشت: رویکرد ارتش جمهوری اسلامی ایران در حوزه نظامی حرکت به سمت دانش‌ها و علوم قدرت‌آفرین نوپدید است و بر این اساس، سرفصل‌های آموزشی جدید در ارتش تدوین شده است.

وی افزود: امروز نواندیشی، متفاوت‌اندیشی و به‌کارگیری تمامی مؤلفه‌های قدرت ملی را در حوزه راهبردهای جدید آموزشی ارتش در دستور کار خود قرار داده‌ایم و این تغییرات در حوزه‌های دانشگاهی در بخش‌های دانش‌پایه و مبانی نمودار شده است.

امیر سرتیپ علیرضا شیخ افزود: تغییر در حوزه راهبردهای آموزشی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بخش آموزش‌های تخصصی در تغییر رویکردها و به‌کارگیری ابزارهای جدید و فناورانه پدیدار شده است.

وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین تغییر در حوزه راهبردهای آموزشی ارتش در بخش تربیتی، ساخت رزمنده‌ای توانمند است که در مواجهه با تغییرات محیطی و شرایط سخت، ایستایی مقتدرانه‌ای در حوزه مأموریتی داشته باشد؛ چراکه یک فرد رزمنده باید در هر شرایطی آماده به رزم و پاسخگوی تهدید باشد.

معاون تربیت و آموزش ارتش تصریح کرد: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران به سمت علوم نوپدید از جمله کوانتوم، مدیریت کوانتومی، هوش مصنوعی، علوم شناختی و حوزه‌های قدرت‌آفرین علوم شناختی و جنگ نرم در حال حرکت است و در همین رابطه کتاب‌ها و منابع ارزشمندی را تالیف و سرفصل‌های آموزشی جدید را ایجاد کرده‌ایم

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز