کد خبر: 1216444 A

مقام ارشد وزارت خارجه طالبان در واکنش به آنچه رفتار نیروهای مرزی و اداری ایران با مهاجران افغان عنوان می‌شود، با مسئولان سفارت ایران در افغانستان دیدار کرد.

 به گزارش ایلنا، وزارت خارجه افغانستان از دیدار روز گذشته فیضان‌الله ناصری مقام ارشد وزارت خارجه طالبان با مسئولان سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل خبر داد.

به گفته وزارت امور خارجه طالبان در این دیدار، این مقام وزارت خارجه در مورد رفتار نیروهای مرزی و اداری ایران با مهاجران افغان صحبت کرده و نگرانی‌های دولت و مردم افغانستان را در این زمینه با مسئولان ایرانی در میان گذاشته است. در این دیدار، دو طرف بر لزوم پرهیز از اقداماتی که ممکن است به هر دو کشور و ملت‌ها آسیب وارد کند، تاکید کردند.

پیش از این احمد یاسر، دستیار ملا عبدالغنی برادر، معاون اول نخست‌وزیر طالبان در توئیتی مدعی شد که وزارت خارجه‌ افغانستان تحت حکمرانی این گروه، مسئولان سفارت ایران در کابل را احضار کرده است.

حفیظ ضیا احمد، معاون سخنگوی وزارت خارجه‌ طالبان هم در توییتی مدعی شده بود که در این دیدار در مورد رفتار نیروهای انتظامی و مرزی ایران با مهاجران افغانستان صحبت شده است.

انتهای پیام/
افغانستان ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر