خبرگزاری کار ایران

| 05:59   
کد خبر : ۱۱۸۹۹۸۲
سردار عبداللهی:

به ظرفیت بالایی برای مقابله با بحران‌ها دست پیدا کرده‌ایم

معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: نیروهای مسلح کشورمان به سطح بالایی از ظرفیت، توانمندی و آمادگی مقابله با انواع بحران‌ها دست پیدا کرده‌اند.

به ظرفیت بالایی برای مقابله با بحران‌ها دست پیدا کرده‌ایم

به گزارش ایلنا، به منظور ارتقای حوزه سلامت، بهداشت و درمان نیروهای مسلح همایش دو روزه مدیران، رؤسای بیمارستان‌ها و شورای هماهنگی بهداشت، امداد و درمان استانی ستاد کل نیروهای مسلح با حضور سردار پاسدار علی عبداللهی معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش، سردار پاسدار حسن عراقی‌زاده، رئیس اداره بهداشت، امداد و درمان ستاد کل نیروهای مسلح و دیگر مسئولان در دانشگاه علوم پزشکی ارتش برگزار شد.

سردار عبداللهی در این همایش ضمن تاکید بر اهمیت حوزه بهداشت و درمان در سلامت و افزایش بازدهی فرآیند کاری کارکنان نیروهای مسلح، گفت: اهمیت این موضوع را در بحث ویروس کرونا دیدیم و لمس کردیم، در دوران همه گیری ویروس منحوس کرونا تمامی ظرفیت و توانمندی‌های نیروهای مسلح در جهت یاری رساندن به هموطنان عزیزمان به کار گرفته شد.

وی با بیان اینکه امروز نیروهای مسلح کشورمان به سطح بالایی از ظرفیت، توانمندی و آمادگی مقابله با انواع بحران‌ها دست پیدا کرده‌اند، اذعان داشت: در حوزه سلامت و بهداشت و درمان به موفقیت‌های بزرگی رسیده‌ایم و این روند رو به رشد همچنان ادامه دارد.

عبداللهی افزود: در هر بحران و حادثه‌ای که در کشورمان اتفاق می‌افتد یقیناً واحدهای بهداشت و درمان نیروهای مسلح در صف اول و مقدم کمک به همنوعان خود هستند؛ تلاش کادر بهداشت درمان نیروهای مسلح در کاستن و تقلیل درد مردم ستودنی و مایه مباهات است.

معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به جنگ‌های ترکیبی و بیولوژیک دشمنان بر علیه کشورمان، گفت: اهمیت طب رزم و همچنین آمادگی همه جانبه در مقابله با انواع تهدیدات امری مهم و حائز اهمیت است.

در ادامه امیر دریادار سیاری با اشاره به خدمات ارزنده کادر بهداشت و درمان از دوران دفاع مقدس تاکنون بویژه در ایام نبرد با ویروس کرونا، اظهار داشت: کادر درمان در راه مبارزه با ویروس کرونا، ادامه دهنده راه افتخار کادر بهداشت و درمان دفاع مقدس بودند و در این راه شهدای عزیزی را نثار نظام اسلامی کردند که همگی قدردان ایثار آنها هستیم.

وی تاکید کرد: سلامت فردی و اجتماعی یک چرخه بسیار مهم در ارتقا توان رزم است و قطعاً در صورت بروز هر گونه عیب و نقص در این چرخه شاهد نزول و سقوط خواهیم بود.

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه حفظ و ارتقا بهداشت و درمان در سازمان‌ها بسیار مهم، ارزشمند و از دلایل ارتقا رزم در نیروهای مسلح است، خاطرنشان کرد: در دروان دفاع مقدس کادر درمان همگام با سایر نیروی انسانی اسطوره‌های ارزشمندی را خلق کردند و با روحیه و انگیزه بالا موجب ارتقا توان رزمی رزمندگان شدند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز