خبرگزاری کار ایران

قالیباف:

راه مقابله با آمریکا شعار نیست

asdasd
کد خبر : ۱۰۲۹۰۰۰

​رئیس مجلس شورای اسلامی راه مقابله با دشمن را قوی شدن دانست و گفت: به قدرت‌هایی که خوی استکباری دارند نمی‌توان اعتماد کرد.

به گزارش ایلنا، محمدباقر قالیباف در جمع نمایندگان اتاق بازرگانی ایران ضمن تبریک میلاد دخت مکرم نبی اسلام و همچنین امام خمینی (ره) با بیان اینکه در پایان سال ۹۹ و در روزهای آغاز قرن جدید هستیم، گفت: ما در این سال با یک پاندمی سخت در دنیا روبرو شدیم؛ این ویروس نشان داد این دنیا با این تکنولوژی چگونه می‌تواند غافلگیر شود و چگونه می‌تواند همه برنامه‌های طراحی شده را درهم کوبد.

قالیباف با اشاره به اینکه شیوع این ویروس توانست کاری کند که فروش نفت را به صفر و منفی برساند، افزود: گردشگری که اقتصادی بزرگ بود را به طور کامل تعطیل کرد؛ اقتصادهایی که سالیان سال مبتنی بر یک مکاتب خاصی بودند خلافش تصمیمات متفاوتی اتخاذ شد.

وی با تاکید بر اینکه این‌ها از ویژگی‌های ویروسی بود که دیدیم، گفت: همچنین در این سال خوی استکباری را از ترامپ دیدیم؛ دیدیم چگونه با دنیا رفتار کرد و از تعهدات بین المللی عبور کرد؛ از تعهدات مربوط به اقلیم تا تعهدات به همسایگان و برهم زدن همه توافقات اقتصادی و فشارهای غیرقانونی. ما هم بی آسیب از این تصمیمات او نبودیم.

رئیس مجلس افزود: فکر می‌کنم همه این بحث‌ها یک درس بزرگ دارد و آن این است که نشان داده شد که به قدرت‌های بزرگی که در آن‌ها خوی استکباری، زور، تکبر و دوری از انسانیت است، نمی‌توان اعتماد کرد، نشان داد آن چیزی که ما درس می‌گیریم این است که باور کنیم خودمان باید قوی شویم و دست به زانوی خودمان بگیریم.

قالیباف گفت: باید به تولیدکنندگان، جوانان و علم و اندیشه و خلاقیت مردم خودمان ایمان بیاوریم و به آن‌ها اعتماد کنیم و فرصت بدهیم؛ همان طور که در سال‌های قبل در یک صحبتی رهبر انقلاب فرمودند که دشمن ما آمریکاست، ولی فرمودند راه مبارزه با آمریکا کار است.

وی با تاکید بر اینکه راه مقابله با آمریکا شعار نیست، اظهار داشت: ما در جلسه امروز هم از کار، فعالیت، تولید و تلاش حرف می‌زنیم.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز