کد خبر: 1012614 A

مقتدایی در گفت‌وگو با ایلنا:

اروپا حسن نیتی برای روابط با ایران ندارد/ برای حراست از منافع نظام با هیچ احدی رودربایستی نداریم / زیر بار حرف زور نمی‌رویم

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اروپا حُسن روابط با ایران را در اولویت ندارد، گفت: اروپایی ها از یک سو ادعای دوستی می‌کنند و از سوی دیگر هرجا بتوانند به ما ضربه می‌زنند و در این راه کوتاهی نمی‌کنند.

اروپا حسن نیتی برای روابط با ایران ندارد/ برای حراست از منافع نظام با هیچ احدی رودربایستی نداریم / زیر بار حرف زور نمی‌رویم

عباس مقتدایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره قطعنامه ضدایرانی پارلمان اروپا گفت: قطعنامه ضد ایرانی پارلمان اروپا نشان داد خصومت‌های اروپاییان با ایران، ابعاد سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و امنیتی و غیره دارد و صرفاً به مسائل اقتصادی و یا سیاسی ختم نمی‌شود.

وی خاطر نشان کرد: انواع جاسوسی‌ها و اقدامات ضد امنیتی که علیه کشور ما صورت می‌گیرد، بخشی از اقدامات را در کشورهای اروپایی طراحی و پیاه سازی می‌کنند. 

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عملاً مخالفان و معاندان و افرادی که هیچ پایگاه اجتماعی در درون کشور ما ندارند می‌توانند از ظرفیت‌های وسیعی در اروپا بهرمند شوند.

وی ادامه داد: قطعنامه ضد ایرانی پارلمان اروپا، بیان گر این واقعیت است که اروپا حُسن روابط با ایران را در اولویت ندارد و این درحالی است که بیشترین همراهی و همکاری در طی حدود ۷ سال گذشته را دولت آقای روحانی با کشورهای اروپایی داشته است.

نماینده مردم اصفهان با تاکید بر این که اروپا حسن نیتی برای روابط با ایران ندارد، ادامه داد: از رفتار اروپایی‌ها نشانه‌هایی دائما مخابره می‌شود مبنی بر این که تمایل دارند اوضاع داخلی ایران که یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است را مورد صدمه و یا لطمات امنیتی قرار دهند. 

وی با بیان این که آن چه که اروپایی ها این روزها نشان دادند برجسته شدن استاندارهای دوگانه در ارتباط با موضوعات مشابه ما بین ایران و سایر کشورها است، اظهار داشت: اروپایی ها از یک سو ادعای دوستی می‌کنند و از سوی دیگر  هرجا بتوانند به ما ضربه می‌زنند و در این راه کوتاهی نمی‌کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: آنچه که قطعنامه اروپایی به ایران مخابره می‌کند، پیام عدم دوستی و همکاری است نه پیام همکاری و دوستی. بنابراین آینده روابط ما با کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا تحت الشعاع همین رفتارها قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد:ما در عرصه حفظ و حراست از منافع ملی جمهوری اسلامی ایران با هیچ احدی شوخی و یا رودربایستی نداریم، چرا که کشوری مستقل هستیم و  سازوکارهای قوی و مستحکم درونی داریم.

مقتدایی با اشاره به این که قوه قضائیه ایران یک قوه مستقل و مدافع عدالت است و هر شخصی مطابق مقررات جمهوری اسلامی ایران عمل نکند متخلف است و مجازات می‌شود، بیان کرد: قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران بر اساس استدلال قضایی و بر مبنای عدالت کارش را انجام می‌دهد و به هیچ وجه پذیرفته نیست  اروپائیان در امور داخلی کشور ما دخالت کنند.

وی در پایان تاکید کرد: ایران در طول سال‌های گذشته نشان داده است اگر رفتار طرف مقابل دیپلماتیک و توأم با احترام نباشد زیر بار حرف زور نمی‌رود، اکنون وزارت خارجه باید پاسخی در خور به دخالت آشکار اروپائیان در امور داخلی کشورمان دهد.

انتهای پیام/
قطعنامه ضد ایرانی پارلمان اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر