خبرگزاری کار ایران

ویدیویی از سیل خوفناک برزیل که لرزه بر تن شما می‌اندازد

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۶۸۶۴

جاری شدن سیل و رانش زمین در برزیل در پی بارندگی‌های شدید چند روزه در این کشور منجر به مرگ دست‌کم ۵۶ نفر شده است. مقامات می‌گویند بیش از ۷۰ نفر در ایالت «ریو گرانده جنوبی» مفقود شده‌اند.

از زمان شروع طوفان‌های شنبه گذشته نزدیک به ۲۵ هزار نفر از ساکنان این منطقه مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند. حداقل نیم میلیون نفر بدون برق و آب آشامیدنی سالم هستند و انتظار می‌رود که بارندگی‌ها بیشتر شود. بیش از نیمی از ۴۹۷ شهر در این ایالت تحت تاثیر طوفان قرار گرفته‌اند و جاده‌ها و پل‌ها در چندین منطقه ویران شده است. در «پورتو آلگری» مرکز این ایالت، رودخانه «گوایبا» طغیان کرده و بالا آمدن آب باعث شده است کل مناطق مجاور به زیر آب برود.

طوفان باعث رانش زمین و فروریختن یک سد در نزدیکی شهر «بنتوگونسالوز» شده و حدود ۳۰ نفر در این منطقه جان خود را از دست داده‌اند. فرودگاه بین المللی «پورتو آلگری» تمامی پروازهای خود را برای مدت زمان نامشخصی به حالت تعلیق درآورده است.

«لوئیز ایناسیولولاداسیلو»، رئیس جمهور برزیل از منطقه بازدید کرده و قول کمک دولت مرکزی را داده است. در همین حال، اداره هواشناسی پیش بینی کرده است انتظار می‌رود با حرکت جبهه هوای سرد، باران‌های بیشتری در این منطقه ببارد. سال گذشته بیش از ۳۰ نفر بر اثر طوفان در ایالت ریو گرانده جنوبی کشته شدند. به گزارش بی بی سی، موسسه ملی هواشناسی برزیل افزایش شدت و فراوانی بارندگی را به پدیده آب و هوایی ال‌نینو نسبت داده است.

منبع ايسنا
انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز