خبرگزاری کار ایران

انسان تا چند سال می‌تواند زنده بماند؟

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۰۹۵۹

آیا تا به‌حال به این موضوع فکر کرده‌اید که انسان تا چند سال می‌تواند زندگی کند خوب، دانشمندان به این پرسش پاسخی داده‌اند که متعجب می‌شوید.

مهم نیست چقدر دوست داشته باشیم، زندگی جاودانه داشته باشیم. واضح است که هیچ کدام از ما این توانایی را نخواهیم داشت. همه ما روزی از این دنیا می‌رویم. اما اگر زندگی سالمی داشته باشیم، می‌توانیم طول عمر خوبی داشته باشیم. اما واقعا تا چند سال می‌توانیم زندگی کنیم؟

بنابر رکوردهای جهانی گینس، در حال حاضر پیرترین فرد زنده جهان، ماریا برانیاس مورِرا با ۱۱۷ سال سن است. البته به‌تازگی هم فردی بریتانیایی با ۱۱۱ سال عمر فوت کرده است. این تعداد سال‌های عمر این افراد نشان می‌دهد، می‌توان مدتی طولانی روی این سیاره خاکی زندگی کرد. اما نهایت طول عمر انسان چقدر خواهد بود؟

دانشمندان براساس بررسی‌ها و تحقیق‌هایی که انجام داده‌اند، پاسخی تقریبی برای این پرسش فراهم کرده‌اند. البته این پاسخ در طول دهه‌ها تغییراتی داشته است، مثلا، در سال ۱۹۲۱، دانشمندان طول عمر انسان را حداکثر ۱۰۵ سال تخمین زده بودند. اما سال ۱۹۹۷، مسن‌ترین فرد در سن ۱۲۲ سالگی فوت کرد.

با اینحال دانشمندان با بررسی توانایی عملکرد اندام‌ها می‌گویند، اندام‌های بیشتر انسان‌ها حدود ۱۲۰ سال عملکرد مفید دارند، بنابراین انسان می‌تواند تا حدود ۱۲۰ سال طول عمر داشته باشد.

البته عدد ۱۲۰، محدودیت قطعی سن انسان نیست و به باور برخی دیگر از دانشمندان، انسان تا ۱۵۰ سال هم می‌تواند عمر کند.

منبع خبر آنلاین
انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز