خبرگزاری کار ایران

۳ مکان فوق ممنوعه برای قرار دادن مودم وای‌ فای

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۹۹۲۰

راه‌اندازی و اتصال وای‌فای کاری است که اکثر افراد آن را ساده می انگارند اما اینگونه نیست.

تنظیم توسط یک فرد متخصص و در نهایت اتصال به برق و قرار دادن در یک گوشه اتاق! با این حال، در برخی از موارد ممکن است بسیاری از ما ناآگاهانه عملکرد روتر وای‌فای خود را با قرار دادن در مکان های نامناسب به چالش بکشیم. یک متخصص آی تی می گوید: «روتر وای‌فای را در یک مکان مرکزی در اتاق خود قرار دهید تا سیگنال ها در تمام مناطق به طور یکسان توزیع شوند. همچنین از قرار دادن آن در نزدیکی موانع و لوازم الکترونیکی که ممکن است با سیگنال تداخل داشته باشند، خودداری کنید. روتر را بر روی یک قفسه بلند قرار دهید و یا آن را بر روی دیوار نصب کنید.

این کار انتشار سیگنال را بهبود بخشیده و موجب کاهش تداخل آن با اشیاء اطراف خواهد شد. با موقعیت‌یابی استراتژیک روتر وای‌فای خود و به حداقل رساندن تداخل، می‌توانید از قدرت سیگنال و پوشش بهینه برای تمام دستگاه های خود اطمینان حاصل کنید و از یک اینترنت یکپارچه و قابل اعتماد بهره مند شوید.» در ادامه قصد داریم به بررسی 3 مورد از بدترین مکان ها برای قرار دادن روتر وای‌فای بپردازیم:

۱- داخل کمد

بدیهی است که داخل کمد، کابینت و پشت مبلمان یکی از نامناسب ترین مکان ها برای قرار دادن روتر وای‌فای است. این مکان ها اگرچه برای پنهان کردن کابل‌ها متعدد عالی هستند، اما می توانند به طور قابل توجهی مانع عملکرد مطلوب روتر وای‌فای شما شوند. در واقع اجسام جامد مانند دیوارها، کابینت ها و مبلمان سیگنال های وای‌فای را جذب و مسدود کرده و قدرت و برد آنها را کاهش می دهند. در چنین شرایطی دستگاه هایی که در فاصله دورتری نسبت به روتر وای‌فای قرار دارند، ممکن است اتصال ضعیف و ناپایداری را تجربه کنند و در نهایت با کاهش سرعت اینترنت و قطعی مکرر آن روبرو شوند.

۲- گوشه اتاق

گوشه اتاق یکی دیگر از بدترین مکان ها برای قرار دادن روتر وای‌فای است. از آنجایی که امواج وای‌فای به صورت کُروی پخش می شوند، شما با این کار بخشی از امواج آن را بلااستفاده باقی می گذارید. در چنین شرایطی دستگاه های اطراف در دستیابی به امواج دچار محدودیت شده و قدرت سینگال ضعیف و اتصال غیر قابل اعتماد را به ویژه در مناطق دورتر از روتر تجربه خواهند کرد.

۳- نزدیک دستگاه های الکترونیکی

قرار دادن روتر وای‌فای در نزدیکی دستگاه‌های الکترونیکی مانند تلویزیون، مایکروویو، تلفن‌های بی‌سیم و اسپیکرهای بلوتوث می تواند در سیگنال آن اختلال ایجاد کند و عملکرد روتر را دچار مشکل کند. دستگاه‌های الکترونیکی خانگی با انتشار تداخل الکترومغناطیسی (EMI) سیگنال های وایفای را مختل کرده و بر روتر وایفای تاثیر منفی می گذارند. علاوه بر این، روترهایی که در نزدیکی اجسام فلزی یا سیم‌کشی‌های الکتریکی قرار می‌گیرند نیز ممکن است انعکاس سیگنال و اینترنت ضعیف را تجربه کنند.

منبع راهنماتو
انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز