خبرگزاری کار ایران

| 08:31   
کد خبر : ۱۳۹۵۳۷۶

۱۰ دقیقه‌ای این دونات خوشمزه رو درست کن!

«عصر یه روز تابستون دونات با چای می‌چسبه!» دونات یکی از محبوب‌ترین پیراشکی‌ها در دنیاست. در طعم‌های مختلفی که سلیقه‌های زیادی را دربرمی‌گیرد.

۱۰ دقیقه‌ای این دونات خوشمزه رو درست کن!

به گزارش ایلنا،  «عصر یه روز تابستون دونات با چای می‌چسبه!» دونات یکی از محبوب‌ترین پیراشکی‌ها در دنیاست. در طعم‌های مختلفی که سلیقه‌های زیادی را دربرمی‌گیرد.

در اینکه اولین بار این خوشمزه‌ی جذاب از کجا سردرآورد حرف و حدیث زیاد است!

10 دقیقه‌ای این دونات خوشمزه رو درست کن!

 

آمریکایی‌ها و هلندی‌ها به نام خودشان زده‌اند ولی آنچه مهم است خاستگاهش نیست بلکه خوشمزگی آن است که حالا بین‌المللی شده است!

برای درست کردن دونات لازم نیست حتما هزینه کنید. برای تفنن هم شده می‌توانید با درست کردن آن در منزل یک سرگرمی هم برای خودتان ایجاد کنید و به سالمترین شکل آن را تهیه کرده و میل کنید.

 

10 دقیقه‌ای این دونات خوشمزه رو درست کن!

 

مواد لازم:

ماده غذایی

مقدار

شکر

۴ قاشق غذاخوری

ماست

۵ قاشق غذاخوری

تخم مرغ

یک عدد

روغن مایع

۵ قاشق غذاخوری

بیکینگ پودر    

۱/۵ قاشق غذاخوری

آرد

دو لیوان

همین! نه خمیر مایه لازم دارد نه امکانات خاصی! حتی همزن برقی هم لازم ندارید! پس با ساده‌ترین نوع دستور طبخ روبه رو هستید! تردید نکنید و دست به کار شوید!

شکر را با وانیل و تخم مرغ در ظرفی ریخته و با همزن دستی بزنید تا یکدست شود. روغن مایع و ماست را هم به آن اضافه کنید و باز هم بزنید. حالا وقت اضافه کردن آرد است. از آنجا که دو لیوان آرد دارید لیوان اول را الک کرده و داخل مواد بریزید و بیکینگ پودر را هم همراهش اضافه کرده و هم بزنید.

حالا لیوان دوم را هم به بقیه مواد بیفزایید و خوب مخلوط کنید. اینجای کار باید از انگشتانتان کمک بگیرید! این خمیر مثل مواد کیک شل نیست و کاملا یک خمیر مثل خمیر پیراشکی یا پیتزا سفت است. با دست خوب آن را ورز بدهید و اگر چسبناک بود مقداری دیگر آرد به آن اضافه کنید.

سطحی که می‌خواهید خمیر را روی آن باز کنید آرد بپاشید و خمیر را به ضخامت نیم تا یک سانت باز کنید. با قالب دونات آن را قالب بزنید و اگر قالب در دسترس ندارید با یک لیوان آن را گرد قالب زده و وسط آن را هم به وسیله ماسوره یا هر دایره کوچکی که فضای خالی وسط دونات را تداعی کند خالی کنید.

در یک قابلمه یا تابه یا شیرجوش روغن مایع را خوب داغ کنید. از ابتدا روغن را به اندازه کافی بریزید. وقتی روغن خوب داغ شد خمیرهای آماده شده‌ی دونات را در آن بیندازید و سرخ کنید. حرارت گاز نباید زیاد باشد بلکه حتما ملایم باشد تا خوب مغزپخت شوند.

این دونات را می‌توانید با سس شکلات یا نوتلا یا کره بادام زمینی و یا هر نوع افزودنی دلخواه خودتان میل کنید.

منبع: برترین ها

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز