خبرگزاری کار ایران

| 02:47   
کد خبر : ۱۳۸۹۴۰۸
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان خبرداد؛

بیش از 98 درصد خانوارهای استان از گاز طبیعی بهره‌مند هستند

۳۷روستای استان در هفته دولت گاز دار می شوند

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان، با اشاره به بهره مندی 37 روستا از نعمت گاز در هفته دولت، گفت: بالغ بر 98/1 درصد خانوارهای استان تحت پوشش شبکه گاز رسانی هستند.

بیش از 98 درصد خانوارهای استان از گاز طبیعی بهره‌مند هستند

به گزارش ایلنا از زنجان، نادر سلیمانی نژاد، بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به نقش رسانه‌ها با هدف اطلاع رسانی در راستای مصرف بهینه حامل‌های انرژی و گاز با تشریح عملکرد این مجموعه در استان، اظهار داشت: مصرف بهینه گاز در واحدهای صنعتی و تولیدی مهم و اساسی است.

مدیر عامل شرکت گاز استان، با بیان اینکه شدت مصرف انرژی گاز در ایران 5/2 برابر کشورهای دیگر در دنیا است، ادامه داد: فرهنگسازی برای مصارف بهینه گاز و انرژی‌های پاک با استفاده از کالاهای کم مصرف ضروری است.

مدیر عامل شرکت گاز استان، با اشاره به اجرای پروژه‌های گاز رسانی به روستاها در استان نیز، تصریح کرد: صد در صد شهرهای استان گاز رسانی شده است و روستاها هم دارای وضعیت مناسب هستند.

وی، با بیان اینکه میزان و نحوه مصارف واحد های تولیدی شهرک‌های صنعتی استان مدام در حال رصد است، گفت: کل مشترکین استان بالغ بر 300 هزار مشترک است.

مدیر عامل شرکت گاز استان، تعداد واحدهای تولیدی، صنعتی گاز رسانی شده را بالغ بر 2 هزار واحد عنوان کرد و گفت: در این خصوص در استان  892 مصرف کننده عمده داریم.

سلیمانی نژاد، با اشاره به 43 جایگاه فعال در استان، گفت: در استان  2 نیروگاه نیز بهره‌مند از گاز هستند.

به گفته وی، زیر ساخت‌های دو نیروگاه دیگر نیز در استان در حال مهیا است، و دو نیروگاه با مقیاس کوچک نیز واحدهای تولیدی را تحت پوشش دارند.

این مسئول، با اشاره به آمادگی ایجاد زیر ساخت‌های توسعه‌ای در مسکن‌های ملی در حال ساخت، گفت: طرح شبکه گاز رسانی 911 روستای استان در حال فعالیت است که از این تعداد از طرح‌های در حال عملیات اجرایی  37 طرح روستایی در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.

سلیمانی نژاد، تاکید کرد: با اجرای طرح‌های گاز رسانی در استان تعداد طرح‌های گاز رسانی روستای و با اتصال روستا های جدید به شبکه گاز رسانی تعداد این روستا ها به 712روستا می رسد که در مقایسه با نرم کشوری این عدد  به 87 درصد خواهد رسید.

وی، با اشاره به اجرای طرح ها و پروژه های گاز رسانی در 69 روستای استان، گفت: مشترکین استان دارای بهره مندی بیش از  97درصدی هستند.

مدیر عامل شرکت گاز استان، با بیان اینکه شرکت گاز استان در مقایسه با دیگر حامل های انرژی پیشقدم در ایجاد زیر ساختهای انرژی در سطح استان است، ادامه داد: 82 روستا در حال امکان سنجی برای طراحی عملیات اجرایی و اخذ اعتباری دراین زمینه هستند.

سلیمانی نژاد، با اشاره به اینکه  47روستا نیز در مرحله اخذ مجوز برای اجرای طرح و شبکه گاز رسانی است، گفت: در صورت تحقق و اخذ مجوز این روستا ها نیز بزودی گاز رسانی می شوند.

این مسئول دراستان، با اشاره به مجموعه شهرکهای صنعتی موجود دراستان، خبر از اجرای صد درصدی پوشش گاز ی در شهرکهای صنعتی استان در آینده نزدیک داد.

وی، با بیان اینکه مشکل خاصی برای گاز رسانی به شهرک های صنعتی و واحدهای تولیدی در استان نیست، افزود:  بهره مندی صنعتی از شبکه گاز رسانی استانی با 98/1 درصد رسیده است.

این مسئول، با اشاره به اقدامات گاز رسانی در حوزه روستایی در هفته دولت با گاز رسانی به 7روستا در شهرستان زنجان با اعتبار 10میلیاردی، گفت: در شهرستانهای طارم، ایجرود و ماهنشان نیز در این هفته شاهد بهره مندی 37روستا در مجموع با 12میلیارد از نعمت گاز خواهیم بود.

سلیمانی نژاد، با بیان اینکه در 21  واحدهای صنعتی استان شاهد بهره برداری از طرحهای گازی خواهیم بود، ادامه داد: در 100واحد صنعتی تولیدی استان نیز طرح های گاز رسانی در دست اجرا خواهد بودتا در زمان مناسب به بهره برداری برسد.

وی، با اشاره به اهمیت اجرای طرحها در این واحد ها با کاهش میزان مصرف گاز، گفت: بالغ بر 2 هزار واحد صنعتی با این اقداما گاز دار خواهند شد.

مدیر عامل شرکت گاز استان، با اشاره به اجرای پروژه های گاز رسانی در استان، افزود:با این اقدامات پایداری مصرف گاز زنجان به بالاترین میزان خود خواهد رسید.

سلیمانی نژاد، با اشاره به جا به جایی طرح های گازی استان در حوزه تامین گاز پایدار ، ادامه داد: مشکل شهرک فرهنگیان نیز با این  با جا به جای ها حل خواهد شد.

وی، دراین خصوص با اشاره به  تقوت و ایجاد زیر ساخت های گاز روستا های مسیر ماهنشان،  شهرک صنعتی شهید شهریار و منطقه قره پشتلو آنرا مهم ارزیابی کرد و گفت: برای اجرای این طرح ها در مجموع 12میلیارد اعتبار صرف خواهد شد.

این مسئول، با بیان اینکه شاهد رشد شبکه های گاز رسانی دراستان خواهیم بود، تصریح کرد: در گاز رسانی به حوزه صنعت شاهد افزایش 4درصدی بودیم.

سلیمانی نژاد، با اشاره به اهمیت شعار مصرف بهینه گاز و حامل های انرژی و فرهنگسازی دراین خصوص، ادامه داد: الویت شرکت گاز مصارف خانگی است و در کنار آن برای واحد های تولیدی و صنعتی ضروری است در صدد تامین سوخت جایگزین باشند.

مدیرعامل شرکت گاز استان، با بیان اینکه در حال فرهنگسازی در راستای  مصارف بهینه طبق استاندارهای متعارف در واحد های صنعتی هستیم، تصریح کرد: پایدار شبکه گاز مصرفی در طول سال حائز اهمیت است.

به گفته سلیمانی نژاد، شرکت گاز در راستای ایجاد زیر ساخت ها و تامین گاز مورد نیاز مسکن های ملی در حال ساخت استان،  هیچ مشکلی ندارد و به جرات می توان گفت، حتی یک واحد مسکن ملی فاقد زیرساخت گازرسانی دراین استان نیست و تمامی پروژه های مسکن ملی در این زمینه دارای زیر ساخت های مناسب گاز رسانی شهری هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان، با بیان اینکه ما بیشترین گاز رسانی‌ها را در شهرستان‌ها داشتیم، افزود: در صدد افزایش گاز رسانی به شهرستانهای زنجان و طارم هستیم.

وی، با اشاره به بحث های زیست محیطی در حوزه ایجاد زیر ساخت های شبکه گاز رسانی در استان، ادامه داد: در حوزه صنعت نقش شرکت گاز نقش تامینی سوخت گاز رسانی و رعایت عدالت در گاز رسانی است.

این مسئول در استان، اضافه کرد: معارضین روستایی در مناطق و روستا های شهرستان طارم برای آزاد سازی ایجاد زیر ساخت ها ایجاد مشکل می کنند که فرهنگسازی دراین خصوص حائز اهمیت است.

سلیمانی نژاد، با بیان اینکه همکاری و مشارکت مردم در مناطق روستایی برای ایجاد شبکه گاز رسانی نقش اساسی در تسریع ادامه اجرای این پروژه ها دارد.

مدیر عامل شرکت گاز استان، در پاسخ به خبرنگاران، افزود: ما اجازه ای خارج از عرف قانونی برای ایجاد زیر ساخت های زمین و احداث مسکن واگذار شده توسط بنیاد مسکن به مردم را ندرایم.
 

photo_۲۰۲۳-۰۸-۲۰_۱۸-۰۴-۰۲

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز