خبرگزاری کار ایران

‌‌هدف‌گذاری ۴ میلیون مترمربع آسفالت معابر مشهد در سال ۱۴۰۳

asdasd
کد خبر : ۱۴۹۰۷۹۳

شهردار مشهد از اجرای نهضت روکش آسفالت بیش از ۴ میلیون مترمربع از معابر شهر به ویژه مناطق کم‌برخوردار در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا از مشهد، محمدرضا قلندرشریف در این باره گفت: با مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد و مهیا شدن شرایط تامین قیر موردنیاز جهت تولید آسفالت، امسال نهضت آسفالت معابر به میزان ۴ میلیون مترمربع اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۱۲۶ هزار تن آسفالت از سوی کارخانه آسفالت شهید مجیدی سازمان عمران تولید شد، اظهار کرد: با این میزان آسفالت؛ مساحتی بیش از ۸۸۰ هزار مترمربع از معابر شهر آسفالت یا لکه‌گیری آسفالت شد.

شهردار مشهد اضافه کرد: طبق آمار؛ سهم معابر حاشیه شهر به ویژه معابر خاکی از این میزان آسفالت حدود ۴۰۳ هزار متر مربع برابر با ۴۵ درصد از مجموع آسفالت معابر شهر بوده است.

قلندرشریف خاطرنشان کرد: برنامه ما در سال جاری در حوزه آسفالت اجرای نهضت آسفالت است که براساس آن بیش از ۴ میلیون متر مربع از معابر شهر روکش یا معابر خاکی مناطق ‌برخوردار و حاشیه‌شهر آسفالت خواهد شد.

وی ادامه داد: یکی از اولویت‌های ما در اجرای نهضت آسفالت در سال ۱۴۰۳، روکش آسفالت و آسفالت معابر خاکی حاشیه است که براین اساس حدود ۵۰درصد از ۴ میلیون مترمربع آسفالت هدف‌گذاری شده؛ برای این محدوده پیش‌بینی شده است.

شهردار مشهدمقدس تصریح کرد: سال گذشته با توجه به کمبود قیر و همچنین محدودیت خرید قیر، بیشتر آسفالت معابر خاکی حاشیه‌شهر و لکه‌گیری آسفالت معابر مورد توجه قرار گرفت.

قلندر شریف با بیان اینکه با تامین قیر و تولید آسفالت مورد نیاز، امسال عقب‌ماندگی سال‌های اخیر در زمینه آسفالت معابر جبران خواهد شد، اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده؛ با اجرای ۴ میلیون مترمربع آسفالت معابر در چارچوب طرح نهضت آسفالت که در میان کلان‌شهرها بی‌سابقه است؛ رکورد تولید و آسفالت معابر را خواهیم شکست.

وی اضافه کرد: در طرح نهضت آسفالت از جمله موضوعاتی که موردتوجه قرار گرفته؛ اجرای روکش آسفالت معابر بزرگراهی شهر است که قدمت آسفالت برخی از آنها بیش از ۲۵ سال است، لذا برای پاسخگویی به مطالبه چندین ساله مردم، بخش بزرگی از معابر بزرگراهی شهر مشهد امسال آسفالت خواهد شد.

شهردار مشهد گفت: در همین راستا یکی از معابری که امسال در دستور کار است؛ معبر بزرگراهی حد فاصل میدان آزادی تا میدان قائم (عج) است که طی ماه‌های آینده روکش آسفالت آن انجام خواهد شد.

قلندر شریف ادامه داد: همچنین طی ماه گذشته بولوار هدایت نیز به عنوان یکی از محورهای مهم شهر روکش شد که رضایت مردم قدرشناسمان را به همراه داشت.

وی در انتها ابراز امیدواری کرد که با اجرای نهضت آسفالت در سالجاری بخش اعظمی از گلایه‌مندی‌های مردم عزیزمان در این حوزه رفع شود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز