خبرگزاری کار ایران

جو بایدن:

اسرائیل پیشنهاد جدید جامعی در خصوص آتش بس ارائه کرده است

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۸۲۳۴

رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان سخنرانی درباره جنگ علیه غزه گفت که اسرائیل پیشنهاد آتش‌بس جدیدی را ارائه کرده است که از طریق قطر به حماس ارسال شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره، «جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان سخنرانی درباره جنگ علیه غزه گفت که اسرائیل پیشنهاد آتش‌بس جدیدی را ارائه کرده است که از طریق قطر به حماس ارسال شده است.

وی ادامه داد: «این نقطه تمرکز بود، پایانی پایدار برای این جنگ که همه گروگان‌ها را به خانه می‌آورد، امنیت اسرائیل را تضمین می‌کند، شرایط بهتری را در غزه بدون حضور حماس در قدرت ایجاد می‌کند و زمینه را برای یک راه‌حل سیاسی فراهم می‌کند که آینده بهتری را برای اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها به طور یکسان رقم می‌زند».

بایدن گفت که پیشنهاد جدید «نقشه راهی برای آتش‌بس پایدار و آزادی همه گروگان‌ها» است.

وی مدعی شد: «این واقعا یک لحظه تعیین‌کننده است. حماس باید این توافق را انجام دهد. اکنون زمان پایان دادن به جنگی است که آنها شروع کردند».

به گزارش بی‌بی‌سی، پیشنهاد اسرائیل یک طرح سه‌مرحله است که مرحله نخست آن با یک آتش‌بس شش‌هفته‌ای آغاز می‌شود که طی آن اسرائیل از مناطق پرجمعیت غزه عقب‌نشینی می‌کند.

حماس «شماری » از گروگان‌ها از جمله زنان، سالمندان و مجروحان را در ازای صدها زندانی فلسطینی آزاد خواهد کرد. اجساد گروگان‌های کشته‌شده اسرائیلی به خانواده‌هایشان بازگردانده می‌شود. همچنین غیرنظامیان فلسطینی در تمام مناطق غزه به خانه‌های خود باز خواهند گشت.

بر اساس این طرح در این مرحله، روزانه ۶۰۰ کامیون حامل کمک‌های بشردوستانه وارد غزه خواهد شد و صدها هزار واحد مسکونی موقت توسط جامعه جهانی ارسال خواهد شد.

در این دوره شش‌هفته‌ای، مذاکرات با میانجیگری آمریکا و قطر ادامه خواهد یافت. در صورت موفقیت این مرحله، قسمت بعدی طرح آغاز می‌شود.

فاز دوم، شامل آزادی تمامی گروگان‌های زنده از جمله سربازان مرد خواهد بود. مرحله بعد، خروج کامل نیروهای اسرائیلی ازغزه است و آتش‌بس به «توقف دائمی مخاصمات» ارتقا خواهد یافت.

در فاز سوم، اجساد تمامی گروگان‌های اسرائیلی باقی‌مانده در غزه بازگردانده می‌شود. طرح «بازسازی بزرگی» برای غزه آغاز خواهد شد از جمله کمک‌های آمریکا و جامعه بین المللی برای بازسازی خانه‌ها،‌ مدارس و بیمارستان‌ها.

 

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز