خبرگزاری کار ایران

نخست‌وزیر قطر:

حمله اسرائیل به رفح مانع پیشبرد مذاکرات آتش‌بس شد

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۱۱۵۱

نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر، گفت که مذاکرات درباره آتش‌بس در غزه و توافق برای آزادی گروگان‌ها به دلیل «اختلاف اساسی» بین اسرائیل و حماس بر سر توقف درگیری‌ها در غزه «تقریبا» به بن‌بست رسیده است.

به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر، گفت که مذاکرات درباره آتش‌بس در غزه و توافق برای آزادی گروگان‌ها به دلیل «اختلاف اساسی» بین اسرائیل و حماس بر سر توقف درگیری ها در غزه «تقریبا» به بن‌بست رسیده است.

وی امروز -سه‌شنبه- با اشاره به افزایش حملات اسرائیل به جنوب غزه در آستانه یک حمله زمینی برنامه‌ریزی‌شده در مقیاس گسترده، گفت: «البته، آنچه در مورد رفح رخ داد، ما را به عقب انداخته است».

نخست‌وزیر قطر افزود که ما به تلاش ادامه خواهیم داد، اما در نهایت همه چیز به طرف‌های مذاکره‌کننده مربوط می‌شود. 

وی گفت که هر دو طرف پس از یک روند مذاکرات «بسیار طولانی»، اختلاف‌نظرهای بنیادین دارند.

آل ثانی گفت که به اعتقاد وی اسرائیل توقف جنگ را «در نظر نمی‌گیرد».  این در حالی است که حماس خواستار آتش‌بس دائمی و عقب‌نشینی کامل از غزه برای آزادی همه گروگان‌ها شده است.

وی در یک کنفرانس اقتصادی در دوحه گفت: «یک طرف است که می‌خواهد جنگ را پایان دهد و سپس در مورد گروگان‌ها صحبت کند، یک طرف دیگر گروگان‌ها را می‌خواهد و تمایل دارد جنگ را ادامه دهد».

 

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز