خبرگزاری کار ایران

ورود پرسنل نظامی روس به پایگاه نیروهای آمریکایی در نیجر

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۶۳۹۷

یک مقام ارشد دفاعی ایالات متحده گفت که پرسنل نظامی روسیه وارد پایگاهی هوایی در نیجر شده‌اند که میزبان نیروهای آمریکایی است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، یک مقام ارشد دفاعی ایالات متحده گفت که پرسنل نظامی روسیه وارد پایگاهی هوایی در نیجر شده‌اند که میزبان نیروهای آمریکایی است.

این اقدام پس از تصمیم حکومت نظامی نیجر برای اخراج نیروهای آمریکایی صورت گرفت.

افسران نظامی حاکم بر نیجر به ایالات متحده گفته‌اند که نزدیک به هزار پرسنل نظامی خود را از این کشور غرب آفریقا خارج کند. 

یک مقام ارشد دفاعی ایالات متحده که نخواست نامش فاش شود، گفت که نیروهای روس با نظامیان آمریکایی در تعامل نخواهند بود بلکه از آشیانه جداگانه‌ای در پایگاه هوایی ۱۰۱ که در مجاورت فرودگاه بین‌المللی «دیوری هامانی» در نیامی پایتخت نیجر قرار دارد، استفاده می‌کنند.

اقدام ارتش روسیه در شرایطی صورت می‌گیرد که رقابت نظامی و دیپلماتیک این کشور با آمریکا بر سر درگیری در اوکراین شدیدتر شده است.

همچنین پرسش‌هایی در مورد سرنوشت تأسیسات ایالات متحده در نیجر پس از خروج نظامیان آمریکایی از این کشور ایجاد شده است. 

این مقام گفت که (وضعیت) عالی نیست اما در کوتاه‌مدت قابل مدیریت است.

«لوید آستین» وزیر دفاع ایالات متحده در پاسخ به پرسشی در این‌باره هرگونه خطری برای سربازان آمریکایی یا احتمال نزدیک شدن نیروهای روسی به تجهیزات نظامی ایالات متحده را رد کرد. 

آستین در یک کنفرانس مطبوعاتی در هونولولو گفت: «روس‌ها در یک مجتمع جداگانه هستند و به نیروهای آمریکایی یا تجهیزات ما دسترسی ندارند».

 

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز