خبرگزاری کار ایران

مشارکت دو کشور عربی در روند تشکیل دولت تکنوکرات در فلسطین

asdasd
کد خبر : ۱۴۵۳۳۸۷

سفیر فلسطین در انگلیس از کمک قطر و مصر برای تشکیل یکدولت تکنوکرات جدید در فلسطین خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از گاردین، «حسام زملط»، سفیر فلسطین در انگلیس در بحبوحه رایزنی‌ها میان همه گروه‌های فلسطینی از جمله حماس اعلام کرد که دو کشور عربی قطر و مصر در روند تشکیل یک دولت تکنوکرات جدید در فلسطین کمک خواهند کرد.  

زملط تاکید کرد که حماس در دولت تکنوکرات جدید عضوی نخواهد داشت، اما واقعیت رایزنی با آن نشان می دهد که تلاش ها بر امکان سنجی وحدت فلسطین بین حماس و فتح متمرکز است.

وی گفت که دولت مورد انتظار، صرفا یک دولت تکنوکرات بدون جناح بندی است و برای متحد کردن فلسطینی ها و جغرافیا و نظام سیاسی آنها طراحی شده است. 

زملط افزود: «چشم انداز سیاسی تغییر کرده است، اکنون زمان گوش دادن به مردم فلسطین است، نه گروه های سیاسی، این وظیفه ماست که دولتی را تشکیل دهیم که بتواند نیازهای مردم را تامین و ملت و نظام سیاسی را متحد کند». 

وی ابراز امیدواری کرد که پس از تشکیل یک دولت تکنوکرات انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری در فلسطین برگزار شود.

زملط به جدول زمانی مشخصی برای این موضوع اشاره نکرد اما در عین حال تاکید کرد که موضوع تنها به چند زمان نیاز دارد نه چند سال. 

 

 

 

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز